Blog

Bayram harçlığı sorgulama

Bayram harçlığı sorgulama

Deniz Feneri tarafından öksüz ve yetimler için her yıl bayram harçlığı adı altında maddi yardım yapılmaktadır. Çocuklara bayramlık alınması gibi yardımların dışında aldığı bu harçlıklar, annesiz ve babasız kalmanın acısını biraz olsun azaltmakta ve bayram günlerinde bu özel yardımlar ile daha mutlu bir gün geçirilmesi sağlanabilmektedir. Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanındaki Müslüman çocuklar, öksüz ve yetim kalmış olması halinde Deniz Feneri projesi tarafından değerlendirilerek yardım edilmektedir. Bayram harçlığı almaya hak kazanan tüm çocuklar için bayram harçlığı sorgulaması yapılabilmektedir. Çok küçük yaştaki çocuklar ise çevresindeki kişiler tarafından yapılacak başvurular ile Deniz Feneri projesine dahil edilebilmektedir.

Bayram harçlığı onaylandı mı?

Bayram harçlığı sorgulama öncesinde bayram harçlığı için başvuru yapılması ve ardından başvurunun onaylanıp onaylanmadığına dikkat edilmesi gerekir. Yardımların gerçekten ihtiyaç sahibi kişilere ulaşması için son derece titiz bir çalışma sürdüren Deniz Feneri, her bir başvuru için inceleme süreci başlatmaktadır. Bu inceleme sürecinde ise kişilerin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu nedenle başvuru sonrasında ilk olarak bayram harçlığı onaylandı mı konusunda teyit alınmalıdır. Tüm çalışmalar şeffaf bir şekilde sürdürüldüğünden dolayı Deniz Feneri iletişim bilgileri üzerinden yapılacak görüşmeler ile başvurunun son durumu öğrenilebilir. Ayrıca bayram harçlığı başvurusu yapan kişiler için başvurunun durumu ile ilgili kesin karar verildikten sonra bilgilendirme yapılmaktadır.

Bayram harçlığı ile ilgili tüm bu süreçler geçildikten sonra bir yıl içerisinde Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere iki farklı dönemde bayram harçlığı verilmektedir. Bayram harçlığı sorgulama yapmak ve bayram harçlığı alıp almayacağını öğrenmek isteyenler için de yine resmi iletişim kanalları üzerinden bağlantı kurulması gerekmektedir. İhtiyaç sahiplerine yönelik inceleme yapıldığından dolayı bazı durumlarda kişiler listeden çıkartılabilmektedir. Bu nedenle yapılacak görüşmeler ile bayram harçlığının alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. Deniz Feneri’nin bu projelerine destek vermek isteyenler ise bayram harçlığı bağışı yapabilir.

Toplam