Blog

Çocuklar için uğraşan Deniz Feneri

Savaşlar, afetler ya da benzer durumlar nedeniyle ailelerini kaybeden yetim çocuklar için Deniz Feneri tüm dünya genelinde en çok faaliyet gösteren ve en fazla yetime ulaşan derneklerden bir tanesi.

Yardımseverlerin destekleri sayesinde Somali, Arakan, Sri Lanka ve Gazze gibi pek çok farklı bölgede açılan özel eğitim merkezleri ve yetimhaneler ile yetim çocukların yaşamlarını daha iyi şartlarda yaşaması adına iyi bir fırsat yaratılıyor.

Ülkelerdeki yoksulluklar nedeniyle daha dezavantajlı duruma düşen yetimlere yardım etmek isteyen herkes, Deniz Feneri tarafından hazırlanan kampanyalara destek verebiliyor. Bugüne kadar yapılan çalışmalar kapsamında Sri Lanka Yetimhanesi, Gazze Selam Anaokulu gibi pek çok farklı projeyi başlatan Deniz Feneri, yardım etmek isteyen bağışçılar için özel SMS ve kampanya seçeneklerine sahip.

Yetimlere nasıl bağış ve yardım yapılır?

Yetim çocuklara bağış ve yardım yapmak isteyenler için SMS sistemi kullanılabiliyor. Deniz Feneri’nin mevcut SMS servisinden yararlanacak olan yardımseverler, YETİM yazarak 5560’a SMS gönderebiliyor. Böylece bir yetimin ihtiyaçlarına destek sağlayabiliyor. Gönderilecek olan mesaj 10 TL ile ücretlendirilirken isteyenler bir yetimin hamisi olma, giyim bağışında bulunma ya da yetim evlerine bağışta bulunma gibi farklı seçeneklerden birisini tercih ederek de yine yetimlerin hayatına dokunabiliyor.

Deniz Feneri temsilcileri tarafından bölgede gerçekleştirilen özel çalışmalar ile yetimlerin her biri tek tek listeleniyor ve yakından takip ediliyor. Eğitim durumları, özel ihtiyaçları, psikolojik destek alabilmeleri adına tüm imkanları sağlayan Deniz Feneri, bu çalışmaları yardımseverler tarafından yapılan bağışlar ile gerçekleştiriyor.

Deniz Feneri yetimlere destek seçenekleri neler?

Yetimlere destek vermenin yanı sıra bir yetimin hamisi olma imkânına da sahip olan yardımseverler, bir yetimin hayata tutunmasına yardımcı oluyor. Yardımseverler böylece başından oldukça kötü olaylar geçen çocukların daha iyi şartlarda büyümesini ve iyi bir geleceğe sahip olmasını sağlayabiliyor.

Çocuklar için uğraşan Deniz Feneri, aynı zamanda çocukların kıyafeti ihtiyaçlarının karşılanması için de giyim bağışı yapılmasını sağlıyor. İsteyen tüm aileler, giysi bağışı kampanyasından yararlanarak yetimler için kıyafetlerini Deniz Feneri aracılığı ile gönderebiliyor. İsteyenler ise yetim evlerine maddi olarak yapacağı bağışlar sayesinde daha fazla yetim evinin açılmasına ve yetim evlerindeki imkanların artmasını sağlayabiliyor.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam