Blog

Çocuklar Üşümesin

Yardıma ihtiyacı olan zor durumda olan çocuklara farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığımız bağış kampanyasında ulaşabildiğimiz tüm mağdur çocuklara yardım ulaştırmaya çalışıyoruz.

Çocuklar Üşümesin

Yardıma ihtiyacı olan zor durumda olan çocuklara farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığımız bağış kampanyasında ulaşabildiğimiz tüm mağdur çocuklara yardım ulaştırmaya çalışıyoruz. Yardıma ihtiyacı olan milyonlarca açlık, hastalık, bakımsızlık ve maddi sıkıntılar yaşayan çocukların hayatla olan mücadelesinde yardım eli uzatmak ve bu sayıyı azaltmak amacıyla bağış kampanyamıza destekte bulunabilirsiniz.

Bağışçılarımızın da desteğiyle ihtiyaç sahibi dünyanın dört bir yanındaki çocuklara yardım eli uzatmayı amaçlıyoruz. Türkiye ve 190’dan fazla ülke ve bölgede iş birliği yaparak farkındalık oluşturuyoruz. 5 yaş altı çocuk ölüm oranları yardımlar sayesinde %53’ü azaldı. Çocuklarımızın dünya üzerindeki tek görevi okula gitmek ve çocukluğunu oynayarak yaşamak iken; yaşadıkları yaşam mücadelesi nedeniyle neredeyse okula gidememektedir.

Yardıma ihtiyacı olan çocukların ev sahibi Türkiye

Türkiye’de yardıma muhtaç çok fazla çocuk yaşıyor. Türkiye kayıtlı olmayan mülteciler için bir geçiş ülkesi olmaya devam ederken, 2015 yılından günümüze yaşanan çatışma ve daha iyi yaşam şartları için Türkiye’de gün geçirmektedirler. Günlerini mutlu ve sevgi dolu yaşamaları için tüm çocuklarımıza yardım eli uzatmalıyız. Deniz Feneri üzerinden Çocuklara yardım eli uzatabilirsiniz. Kışlık kıyafetleri olmayan çocukların; bir kazak, bir mont, bir bot ihtiyacına Deniz Feneri aracılığıyla uzanabilirsiniz.

Çocuk doğar ve dünya değişir, her çocuğun geleceğimiz için bir umut olduğunu biliriz fakat dünya her çocuğa eşit şartlar vermiyor. Hiç istemesek de yardıma muhtaç çocuklar dünya üzerinde varlar.

Çocuklara nasıl yardım edebiliriz?

Maddi durumları el vermeyen Ailelerin çocuklarına yeni kıyafetler alarak bu soğuk günlerde hem aileleri hem de çocukları mutlu edebiliriz. Sayfa üzerinden Hızlı bağış yapabilirsiniz. İsterseniz; 1 mont, 1 kazak, 1 bot ve 1 pantolondan oluşan “Giyim Seti” için 150 TL değerinde yardım edebilirsiniz; isterseniz de; 5560’a GİYİM yazarak 10TL karşılığında bir SMS’lik yardımda bulunabilirsiniz.

Çocuklara Yardım için yukarıdaki etkinlikleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu kampanya dışında Genel Bağış sayfası altında yer alan Çocuklar Üşümesin bağış sayfasından dilediğiniz kadar yardımda bulunarak Çocuklara dilediğiniz kadar yardım bağışı yapabilirsiniz. Online yardım etmenin dışında 0212 414 60 60 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bu destek kampanyası hakkında detaylı bilgi alabilir ve diğer kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam