Blog

Çocuklara ışık gösteren bir fener: Deniz Feneri

Kuruluş tarihi itibariyle Türkiye'de ve dünyanın farklı bölgelerinde maddi ve manevi olarak yardıma ihtiyaç duyan tüm çocuklara yardım eli uzatan Deniz Feneri, yetim projesi ile de çocuklara ışık gösteren bir fener oluyor.

Savaş, doğal afetler ya da ülkelerdeki sağlık koşullarının kötü olması nedeniyle sağlık sorunları yaşayan tüm yetim çocuklar için Deniz Feneri tarafından başlatılan yeni proje dünya genelindeki milyonlarca yetim çocuğun desteklenmesini sağlıyor. Proje kapsamında çocuklara özel eğitim alanları ile eğitim fırsatı sunan Deniz Feneri, destekçilerinin yaptığı maddi bağışlar sayesinde yardımlarını sürekli sağlayabiliyor. Yeni Deniz Feneri yetim projesi kapsamında yetimlere destek olmak isteyen kişiler için farklı seçenekler sunuluyor. Eğitim destekleri için kişiler SMS ile yetimlere destek sağlayabiliyor.

Deniz Feneri yetim projesine nasıl destek sağlanır?

Deniz Feneri tarafından başlatılan yetim projesine destek vermek isteyenler için SMS üzerinden yardım yapılabiliyor. Yapılacak olan bu yardımlarda YETİM yazılarak 5560’a gönderilecek mesaj, 10 TL ile ücretlendiriliyor ve yetimleri ihtiyaçlarının karşılanması adına özel olarak oluşturulmuş olan havuza mevcut bağış dahil ediliyor. Çocukların eğitim, sağlık gibi pek çok farklı alanda ihtiyacı bulunması nedeniyle özel olarak açılmış olan merkezlerde yetimlerin eğitim alması sağlanıyor ve diğer ihtiyaçları da yine Deniz Feneri tarafından karşılanıyor.

10 TL bağış yerine daha fazla maddi yardımda bulunmak isteyenler ise aylık 125 TL olarak ücretlendirilen aylık bağış imkanından da yararlanabilir. Böylece her ay 125 TL gönderecek olan yardımseverler, çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasını ve yetimlerin daha iyi bir yaşam standardına sahip olmasını da mümkün hale getiriyor.

Arakan, Somali ve Sri Lanka gibi ülkelerde mevcut hayat şartlarının zor olması nedeniyle yetimlerin daha fazla destek ihtiyacı oluyor. Bu nedenle dileyen yardımseverler giyim bağışında bulunabiliyor dileyenler ise 1 yetim için hami olarak mevcut yetimin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Yetim evlerine bağışta bulunmak isteyenler için de farklı destek seçeneklerine sahip olan Deniz Feneri böylece yardım etmek isteyenler için her zaman tüm imkanları sağlıyor ve yetimler için ışık tutmaya devam ediyor.

Toplam