Blog

Deniz Feneri 25 Yaşında

1996 yılında bir televizyon programı ile başlayan yardımlaşma hareketi, Deniz Feneri adıyla 25. Yılını geride bıraktı. Türkiye ve dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç duyan kişiler ulaşmayı ilke edinen ve tamamen gönüllülük esası ile yardımseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi gören Deniz Feneri, 2021 itibariyle hizmetlerine devam ediyor. 1998 yılında Deniz Feneri adıyla dernekleşerek şeffaf ve kapsayıcı bir şekilde sunulmaya başlanan yardımlarda bugüne kadar milyonlarca hayata dokunan dernek yaptığı çalışmalarla da pek çok değerli ödüle layık görüldü.

Deniz Feneri 2002 yılında ISO 9001 kalite belgesiyle güvenilirliğini kanıtlamayı başarırken, 2007 yılında da Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden birisi olan TBMM üstün hizmet ödülü aldı.

Yardım severlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturuyor

Çocuklardan yaşlılara kadar toplumun her kesiminden yardıma ihtiyaç duyan kişilere ulaşan Deniz Feneri, yardım yapmak isteyenlerin Türkiye’de ilk tercih ettiği derneklerden birisi durumunda. 2004 yılında alınan Bakanlar Kurulu kararıyla izin almadan yardım toplayabilen dernek statüsünde olan Deniz Feneri, böylece yardım yapmak isteyenler için SMS ya da banka havalesi gibi çeşitli yöntemlerle yardım yapmayı da kolay hale getiriyor.

Deniz Feneri’nde bağışlar nasıl değerlendiriliyor?

Deniz Feneri, akredite edilmiş bir dernek olduğu gibi Yardım Organizasyon Programı (YOP) kapsamında çalışmalarını sürdürmektedir. Böylece yapılan yardımların nasıl değerlendirildiği şeffaf bir şekilde takip edilebilmektedir. Para ya da bağış olarak gelen tüm malzemelerin sistem üzerinden kayıt edildiği dernekte, teslim alınan ürün ve yardımların teslim edildiği yere kadar tüm bilgileri kayıt altın alınmaktadır. YOP ortak programında kolay bir şekilde takip edilen yardımlar, böylece kişilerin güvenli ve içi rahat bir şekilde yardımlarda Deniz Feneri’ni tercih etmesini sağlıyor.

Yardım başvuru formları ve Deniz Feneri gönüllüleri tarafından belirlenen yardıma muhtaç kişilerin sisteme dahil edilmeden önce yapılan ziyaretleriyle durum Deniz Feneri tarafından onaylanıyor. Böylece yardımların gerçekten yardıma ihtiyaç duyan kişilere ulaştırılması da sağlanıyor. Ayni ve nakdi yardımların ihtiyaç kadar ulaştırıldığı aileler, böylece yaşadığı maddi ve manevi zorluklardan da kurtulabilmektedir.

Dönemsel olarak değişen projeleriyle hayatlara dokunmaya devam eden Deniz Feneri, 25. yılıyla yardımseverlerin bağışlarıyla büyümesini sürdürüyor.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam