Blog

Deniz Feneri Köyü İdlib Ev Projesi

İdlib'de yaşanan iç savaş arkasında sadece yıkım bırakmaktadır. Deniz Feneri Köyü İdlib Ev projesi ile insanlara yardım ediyoruz.

Deniz Feneri Köyü İdlib Ev Projesi Detayları

Suriye rejimi ve Rusya'nın saldırı başlattığı İdlib'de yaklaşık 3 milyon sivil katliamla karşı karşıya. Milyonlarca kişinin evlerini geride bırakıp göç etmek zorunda kalacağı olaylar karşısında yardım çalışması kapsamında barınma, gıda ve hijyen sorunu yaşayabilecek olan İdlib halkı için Deniz Feneri Derneğimiz destek olmaktadır. Suriye'de 11 yıl önce başlayan iç savaş sonrası şimdiye kadar 500 binden fazla kişi hayatını kaybederken 2 milyon kişi sakat kaldı, milyonlarca Suriyeli evlerini terk etti. İdlib operasyonu ile bu sayının artmasından korkuluyor.

İdlibli kardeşlerimiz için briket evler inşa ediyoruz. Desteklerinizle her zaman mağdurun, mazlumun, ihtiyaç sahiplerinin yanında oldunuz. Şimdi sıra İdlibli kardeşlerimize iyilik elimizi uzatma vaktidir. Bağışlarınız İdlibli muhacirlere ev oldu, o evler birleşecek bir köy oldu. Birinci etap Deniz Feneri Esenler Köyü sınırımızdan 7-8 km dışında Keferkermin ve Tevvami bölgelerine yakın bir konumda hakim bir yükseklikte kuruldu. 200 adet 24 m2, iki göz evler inşa edip ailelere teslim ettik.

İkinci etap 400 konutluk evlerimiz ise Meşet Ruhin bölgesinde yapılıyor ve bitmek üzere. Evlerimizin içinde 1 m2 banyo ve 1 m2 WC olacaktır. Evler betonarme olarak yapılmakta ve ihtiyaç sahiplerine içinde sobası, halısı, battaniye/yorgan ve yatakları ile ailelere teslim edeceğiz. Deniz Feneri İdlib Evleri ile binlerce kişi, çamurdan, soğuktan, karanlıktan kurtulacak. Dilerseniz bir evin bedelini tamamen kapatabilir, dilerseniz 500 TL ile 1 hisse alabilirsiniz. Bir ailenin bir aylık bakımı da 200 TL'dir. Bu bağışla gıda kolisi tedarik edip evlerdeki ailelere aylık olarak dağıtılacaktır.

Emperyalist güçlerin çıkar çatışması altında büyük bir yıkım ve mağduriyetin yaşandığı Suriye’de yüz binlerce ev yıkıldı; camiler, okullar, hastaneler yerle bir edildi. Kimyasal silahların, misket ve varil bombalarının hiç çekinmeden kullanıldığı ülkede binlerce çocuk hayatını kaybetti. Eğitim kurumları, yaşam alanları, ibadethaneler, pazar yerleri ve siviller hiç dikkate alınmaksınız bombalanmakta, binlerce masum insan ya yok edilmekte ya da evlerini, yurtlarını terk etmeye zorlanmaktadır. Sizlerin de destekleriyle evsiz kalan savaş mağdurlarına briket evler inşa ediyoruz.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/idlib-deniz-feneri-koyu_1810/

Toplam