Blog

Deniz Feneri yetimlere sahip çıkıyor

Kurulduğu ilk günden itibaren yardımlarında çocukları her zaman için ilk sırada değerlendiren Deniz Feneri, özellikle savaş ve doğal afetler nedeniyle yetim kalan çocuklar için özel projeler ve kampanyalar düzenliyor. Yetim projesi olarak adlandırılan yeni proje kapsamında yetim kalan çocukların pek çok farklı ihtiyacını karşılamayı başaran Deniz Feneri, böylece nerede olursa olsun yetimlere her yerde sahip çıkıyor, onların yanında oluyor.

Yardımseverlerin ve dernek destekçilerinin yardımları ile maddi ve manevi olarak yetim çocukların yanında olan Deniz Feneri, Arakan'dan Somali’ye kadar kötü şartların hâkim olduğu ülkelerde çocukların daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi adına sağlık ve eğitim gibi pek çok farklı alanda imkanlar sağlıyor. Deniz Feneri yetimlere sahip çıkıyor ve yetimlerin her zaman sesi olmayı başarıyor.

Deniz Feneri eğitim projesine nasıl destek verilir?

Deniz fenerinin temsilcilikleri aracılığı ile yaptığı çalışmalarda, yetim olan ve desteğe ihtiyaç duyan tüm çocuklar tek tek belirleniyor. Böylece Deniz Feneri’ne yapılan yardımlar, hızlı bir şekilde tüm yardımlar çocuklara ulaştırılabiliyor. Deniz Feneri’ne yardım yapmak ve yetimlere destek olmak isteyenler, şubelere gitmeye gerek kalmadan tek bir SMS ile maddi yardımda bulunabiliyor.

Gönderilecek olan her bir SMS 10 TL ile ücretlendiriliyor. YETİM yazarak 5560’a SMS gönderenler faturalarına yansıyacak 10 TL ücret ile Deniz Feneri yetim projesine destek verebiliyor. Dileyen bağışçılar ise aylık olarak hazırlanan programlar dahilinde her ay 125 TL bağışlayarak bir çocuğun aylık ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayabiliyor. Farklı destek seçenekleri ile bütçeye uygun bir şekilde yardım yapılmasına imkân tanıyan Deniz Feneri, böylece dünyanın pek çok farklı bölgesindeki çocuklara ulaşarak maddi ve manevi olarak onların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Deniz Feneri tarafından hazırlanan projelerde tek seçenek SMS ile maddi yardım değil. Bir yetim için hami olma fırsatına sahip olan yardımseverler, bölgede yardıma muhtaç olan çocuklardan birisini seçerek onun ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. İsteyenler ise yetim çocuklar için özel olarak hazırlanan giyim bağışını da destek verebiliyor. Kıyafet bağışı sayesinde yetim çocukların her zaman ihtiyaç duyduğu kıyafetler, Deniz Feneri aracılığı ihtiyaç sahibi yetimlere ulaştırılıyor.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam