Blog

Depremzedeler İçin Ramazan'da Dayanışma Vakti

Zekat, fitre, fidye ve gıda yardımlarınızı depremzede kardeşlerimize ulaştırıyor ve onların acılarına ortak oluyoruz.

Deprem yuvalarımızı, hayatlarımızı bizden aldı ama bizler tek yürek olduk, depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Zekat, fitre, fidye ve gıda yardımlarınızı depremzede kardeşlerimize ulaştırıyor ve acılarına ortak oluyoruz. Ramazan yardımlarınızla Asrın Felaketinin izlerini birlikte silelim. Vakit, “Depremzedeler için Dayanışma Vakti”.,

Bir kişilik İftar veya Sahur Sofrası için 100 TL, Ramazan Kumanyası için 600 TL, Hijyen Seti için 250 TL, Afetzedelere Giyim Yardımı için 600 TL Bağış yapabilirsiniz. SMS ile destek olmak için; AFET yazıp 5560’a gönderip 25 TL bağışta bulunabilirsiniz

Zekat bağışlarınızı depremzede kardeşlerimize ulaştırıyor, onların yaralarını sarıyoruz. Deprem sonrası birçok ilde evsiz kalan kardeşlerimize gıdadan giyime, Çadırdan yakacağa, bebek bezinden mamaya ve nakdi yardımlara kadar birçok kalemde yardımları periyodik olarak ulaştırıyoruz.

Deprem bölgelerinde kurulan aşevlerimizde depremzede vatandaşlarımıza sahur ve iftar ihtiyaçlarını ikram ediyoruz. Sizde afet bölgelerinde zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan vatandaşlarımızın sahur ve iftar yapmasına vesile olabilirsiniz. Bir İftar Yemeği ve Sahur Paketi bedeli 100 TL’dir. SMS ile ”İFTAR” yazıp 5560’a SMS göndererek 25 TL bağışta bulunabiliriz.

Çadırlarda ve konteynırlarda yaşam mücadelesi veren afetzede vatandaşlarımıza sürekli olarak Gıda Yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Gıda kolimizde çay, şeker, yağ, bakliyat ve makarnadan oluşan temel besinler bulunmaktadır. Sizde bir depremzede aileye Gıda Yardımı yapmak için 600 TL bağış yapabilirsiniz. SMS ile yardım yapmak için GIDA yazıp, 5560’a gönderin 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Bir Sadaka Yardımı bin belayı def eder. Afetzede kardeşlerimize yapacağınız küçük bir yardım, sofrasında bir ekmeğe ya da bir tas çorba içmesine vesile olacaktır. Sadaka vermekte acele edin! Çünkü belâ, sadakanın önüne geçemez. SMS ile sadaka bağışı yapmak için SADAKA yazıp 5560’a göndererek 25 TL bağış yapabilirsiniz.

Fitrelerinizi deprem mağduru vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. 2023 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl ki Fitre bedeli 70 TL’dir. SMS ile Fitre Bedelini bağışlamak için ”FİTRE” yazıp 5407’ye SMS göndererek 70 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Tutamadığınız oruçlarınızın Fidyesini gönül rahatlığıyla afetzedelere bağışlayabilirsiniz. 2023 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen Fidye miktarı 70 TL’dir. Fidye, bazı ibadetlerin eda edilmemesi ya da edası sırasında birtakım kusurların işlenmesi hâlinde ödenen dinî-malî yükümlülüktür. SMS ile Fidye Bedelini bağışlamak için ”FİDYE” yazıp 5407’ye SMS göndererek 70 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Depremden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Konteyner kentler kuruyoruz. 21 m²’den oluşan konteynerlerin içinde 2 oda, 1 mutfak ve 1 tuvalet bulunmaktadır. Bir ailenin rahatlıkla hayatını normal şartlarda sürdürmesini sağlayacak olan konteyner kentlerde, elektik, su ve kanalizasyon gibi tüm alt yapılar kurulmaktadır. Bir depremzede ailenin barınmasına yardımcı olmak için bir Konteyner bağışı yapabilirsiniz. Bir Konteyner Bedeli 90.000 TL'dir.

Depremzedelerin en çok ihtiyaç duyduğu eksikliklerden biri de temizlik malzemeleri. Onların sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam etmeleri için gerekli olan temizlik malzemelerini sizlerin destekleriyle afet bölgelerine ulaştırıyoruz. Yapacağınız 250 TL’lik bağışınız ile bir adet Temizlik Setinin ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

Bayramda depremzede çocukları unutmayın, Bayram Harçlıklarını siz verin. Yapacağınız 350 TL bağış ile afetzede çocukların yüzleri gülsün, bayramı "Bayram" gibi yaşasınlar. SMS ile yardım için ”HARÇLIK” yazıp 5560’a SMS göndererek 25 TL bağışta bulanabilirsiniz.

Bu bayramda depremzede çocuklarımızı Bayramlık Kıyafetlerle sevindirelim. Deprem nedeniyle annesini babasını kaybetmiş mahzun çocukları bu bayramda yalnız bırakmayalım. Onların buruk bayramına küçücük bir tebessüm koymak için 600 TL bağış yaparak bir çocuğun bayramlık kıyafet almasına vesile olabilirsiniz. SMS ile yardım için ”BAYRAMLIK” yazıp 5560’a SMS göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Bağışlarınızı derneğimizin web sitesi üzerinden ya da bankaların internet siteleri üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Ayrıca birçok projemize destek olmak için DESTEK yazıp 5560’a 25 TL de bağışlayabilirsiniz.

IBAN NUMARALARIMIZ:

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI

TR16 0020 5000 0000 0999 9000 02

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

ZİRAAT KATILIM BANKASI

IBAN (TL): TR41 0020 9000 0000 9999 0000 01

Kurum Adı: DENİZ FENERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Banka Hesap Numaralarımız için tıklayınız.

_________________________________________

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Dernek Kütük No:34-090-003); 2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 6. maddesi uyarınca ve Bakanlar Kurulu'nun aldığı 12.07.2005 tarih ve 2005/9171 sayılı kararınca "izin almadan yardım toplayabilen kurum ve kuruluşlar" arasında yer almaktadır. Faaliyet belgesinde bulunan kayıt sicil numaramız ile derneğimize yapılan bağışlar kurumlar ve gelir vergisinden düşülebilmektedir.

Toplam