Blog

Doğal Afet Yardımları

Doğal afetler büyük ölçüde can ve mal kaybına neden olmaktadır. Bu yüzden büyük ölçüde yardım gereklidir. Doğal Afet Yardımları nelerdir? bir inceleyelim.

Doğal Afet Yardımları

Doğal afet, büyük oranda veya tamamen insanların kontrolü dışında gerçekleşen, can ve mal kaybına neden olabilecek tehlikeli ve genellikle büyük çaplı olaylara verilen isimdir. En güçlü olduğumuz anda, yardıma muhtaç olabiliriz. Yağan bir yağmur binlerce insanın hayatını değiştirebilir. Birkaç saniyelik sarsıntı, birçok insanı evsiz bırakabilir. Önlenemeyen bu afetler her zaman yakınımızdadır. Her an herkes doğal afet mağduru olabilir. Bize düşen bu durumlar için her zaman hazır olmak ve afet durumunda mağdurun hemen yanında olmaktır.

Depremin vurduğu tüm insanlara tırlar dolusu gıda, giyim ve sağlık yardımları ulaştıran, ihtiyaç sahibi ailelere nakit destek sağlayan Deniz Feneri, son olarak Elazığ Sivrice’de meydana gelen deprem nedeniyle evsiz kalan birçok insana yardımda bulundu. 1999 Marmara ve Düzce, 2003 Bingöl, 2011 Van gibi ülkemizi etkileyen birçok afette binlerce aileye geçici konut, çadır, gıda, giyim, sağlık, kira, eğitim yardımı yaptık. Halen bu bölgelerde Deniz Feneri prefabrik evlerinde kalan aileler mevcuttur. Deniz Feneri'nin bölgede yaptığı faaliyetler ve çalışma disiplini depremin yaralarının sarılmasında çok fazla etkili olmuştur.

Deprem, sel, heyelan çığ ve don gibi bazı afetlerin sonuçları doğrudan ve hemen ortaya çıkar. Fakat kuraklık gibi bazı afetlerin sonuçları ise, uzun bir zaman sonra görülür. Doğal bir afetin potansiyel etkisi, olayın yerine ve büyüklüğüne bağlıdır. Afet, nüfusun yoğun olduğu bir bölgede gerçekleşirse, hem can hem de mal için daha fazla hasara sebep olur. Deniz Feneri yardım kuruluşu her doğal afet sonrasında bölgeye büyük yardımlar ulaştırarak bu doğal afetten etkilenen tüm insanlara yardım etmektedir. Bu yüzden yapılan her yardım büyük önem taşımaktadır. Doğal afetlerin anlık gelmesi ve büyük yıkımlara sebep olması insanlara büyük kayıplar yaşatmaktadır. Can ve mal kaybı sonucu insanların büyük ölçüde yardıma ihtiyacı olmaktadır. Yapılan yardımlarla ve gönüllü arkadaşlarla doğal afetten etkilenen tüm insanlara gerekli yardımları ulaştırıyoruz. Bu yardımlar sonucunda insanların biraz da olsa acılarını dindiriyoruz. Sizler de yapacağınız bağışlarla bu insanlara yardımcı olabilirsiniz. Yaşadığımız her an bir doğal afetle karşılaşabiliriz.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/genel-bagis_375/

\"\"

\"\"

\"\"

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam