Blog

Filistin'e Yardım

İsrail tarafından işgal altında olan Filistin büyük sıkıntılarla mücadele etmektedir. Bu sıkıntıları azaltmak için Filistin'e yardım etmekteyiz.

Filistin'e Yardım

Yardıma muhtaç birçok insanın bulunduğu Filistin yaşam şartlarının çok ağır olduğu bir yer haline gelmeye devam ediyor. Yapılan her yardım burada bulunan yardıma muhtaç insanlar için çok önemlidir. İsrail yüzünden birçok insan evsiz birçok çocuk ailesiz kalmıştır. Bu çocuklara ve bu insanlara bakmak bizim görevimizdir. Sizlerin de destekleriyle yardıma muhtaç kimselere yardım ulaştırıyoruz. İşgalci İsrail’in farklı zamanlarda gerçekleştirdiği saldırılarla şartların daha çok zorlaştığı şehirde gıda, tedavi, ilaç, barınma, eğitim, elektrik gibi ihtiyaçlar güçlükle karşılanıyor. Filistin, 1948 yılından bu yana İsrail’in işgali altında.

Son 70 yılda Filistin topraklarına 5 milyon Yahudi yerleştirildi, buna karşın 7 milyon Filistinli Müslüman farklı ülkelerdeki mülteci kamplarına mahkum edildi. Uluslararası hukuka göre yasa dışı olan Yahudi yerleşimleri ve işgal sebebiyle Filistinli Müslümanlar topraklarını kaybetmeye devam ediyor. Bu sayede Filistin şehirleri İsrail tarafından sistematik bir şekilde Müslümanlardan arındırılıyor. Yıllardır devam eden bu zulüm yüzünden Filistin halkı yoksul düşmüş durumda. Filistin için yapacağınız her bağışı Filistinli kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Bu insanlar zorlu şartlar altında yaşadıkça daha da çok yokluk içine çekilmektedir. Yapacağınız bağışlar ile bu insanların bulunduğu şartların biraz daha sütüne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yoksullukla boğuşan bu insanların yaşadığı sorunlar her geçen gün artmaktadır. İsrail'in baskıları yüzünden daha kötü günler gören bu insanlar için desteğimizi hiçbir zaman kesmeyeceğiz. Ne kadar kişi bağışta bulunursa o kadar kişinin hayatı değişmektedir.

Bu amaçla başlattığımız Filistin'e Yardım kampanyasıyla amacımız, kendisi burada ama kalbi Filistin’de olan, yüreği Filistinli kardeşi için atan herkesin bir Filistinli ailenin ihtiyacını paylaşmasını sağlamak. Oraya fiilen gitme imkanı bulamayan ama Kudüs, Filistin, Gazze denince gönlü sızlayan kardeşlerimizi bu kampanyamıza desteğe davet ediyoruz. Bir Filistinli ailenin 1 aylık gıda ihtiyacını karşılayacak gıda kolimizin bedeli 150 TL'dir. Ayrıca 20 TL bağışlayarak da bir kişinin iftar bedelini karşılayabilirsiniz. Dilerseniz FİLİSTİN yazarak, 5560'a SMS gönderip, 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca Derneğimizin banka hesaplarından yapacağınız yardımların açıklama bölümüne Filistin Yardım yazıp bağışta bulunarak destek olabilir, 0212 414 6060 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/filistin-e-yardim_732/

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam