Blog

Gıda Bankacılığı Nedir?

Gıda bankacılığı çok duyulan fakat hakkında az bilgi sahibi olunan bir depolama türüdür. Gıda bankacılığı nedir? Açıklayalım.

Gıda bankacılığı nedir?

Gıda bankacılığı, bağışlanan veya üretim fazlası sağlığa uygun her türlü gıdayı tedarik eder. Uygun şartlarda depolanır ve bu ürünleri doğrudan veya değişik yardım kuruluşları vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Kâr amacı gütmeyen dernek ve vakıfların oluşturduğu organizasyonlardır. Gıda bankasına gönderilen gıdalar, üretim fazlası veya paketleme ve kodlama hatası sebebiyle piyasaya sürülme imkanı sağlanamamış, sağlık şartlarına uygun ürünlerden ve hayırseverlerin bağışlarından oluşur.

Gıda bankacılığında ihtiyacı olanlara gıda, giyecek, temizlik ve yakacak yardımı yapabilmesine ilişkin hükümler bulunan ve hiçbir şekilde kar amacı gütmeyen dernek veya vakıf “Gıda Bankası” olarak faaliyet göstermektedir. Gıda Bankası, satıcı veya üreticilerden bedel ödemeden almış olduğu ürünleri aracı işlevini görerek ihtiyacı olanlara sağlıklı ve düzenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlamaktadır.

Gıda bankacılığı sisteminde yoksul vatandaşlar ile üretici arasında köprü görevi gören derneğimiz ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımları yapmaktadır. Dünya üzerinde milyonlarca yardıma muhtaç insan bulunmaktadır. Bu insanlar her geçen gün açlıktan ve hastalıktan hayatlarını kaybetmektedir. Bu zorlu şartlar altında yaşamaya devam etmeye çalışan insanlara sizlerin de destekleriyle yardım ediyoruz. Sefalet içinde yaşayan bu insanlar için yapılan her yardım büyük bir destek demektir. Giyecek kıyafetleri, barınacak evleri ve yiyecek yemekleri olmayan yoksul insanlar için gıda bankacılığının yararı büyüktür. Yapılan her bağış bu insanların yaşama tutunmasını sağlamaktadır. Açlık ve sefalet içinde yaşamını sürdüren bu insanlara yardım etmek için gece gündüz çalışmaktayız.

Dünyanın birçok yerine yardımlar ulaştırmaktayız. Gönüllü olan arkadaşlarımız sayesinde daha çok yardımı daha farklı yerlere ulaştırabiliyoruz. Sizler de bağışlarınızla birçok insanın yaşamını değiştirebilirsiniz. Yapacağınız her bağış bir insanın hayatına dokunmaktır. Bu dokunuşlar sayesinde dünya üzerinde bulunan milyonlarca insan hayata tutunabiliyor. Savaşlar ve doğal afetler nedeniyle birçok insan evsiz ve aç kalabiliyor. Yapılan bağışlarla bu insanlara barınacak evler yapıyor, gıda ihtiyaçlarını gideriyor ve giyim konusunda da yardımlarda bulunuyoruz. Birçok alanda bu insanlara yardım etmekteyiz.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/kumanya-bagisi_279/

\"\"

\"\"

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam