Blog

Gıda yardımı nedir?

Gıda yardımı nedir?

Gıda yardımı, gıdaya ulaşmakta zorluk çeken ve ekonomik durumu uygun olmayan ailelere ya da kişilere verilen yardımdır. Gıda yardımı, Türkiye genelinde farklı kurum ve kuruluşlar tarafından verilebilir. Ancak yıllardan beri Deniz Feneri tarafından yapılan gıda yardımları ile binlerce aileye ulaşılmış ve gıda ihtiyaçları hızlı bir şekilde giderilmiştir.

Gıda yardımı yapılması sırasında esas alınan kriter gıda yardımına gerçekten ihtiyaç duyulup duyulmadığıdır. Bu nedenle gıda yardımlarının doğru kişilere ulaşabilmesi adına Deniz Feneri sosyal incelemeler gerçekleştirerek aile ve kişilerin durumunu değerlendirmektedir. Uygun olan ailelere bir defaya mahsus ya da periyodik olarak yardımlar yapılmaktadır.

Gıda yardımı nasıl alınır?

Gıda yardımı yapmak isteyenler kadar yardımdan yararlanmak isteyen kişiler de Deniz Feneri’nden bu konuda destek alabilmektedir. Yardımseverler ile yardıma ihtiyaç duyan kişilerin bir araya getirildiği Deniz Feneri, sosyal sorumluluk projeleriyle aradaki bu köprüyü kurmaktadır. Gıda yardımı nasıl alınır konusunda soru işaretlerine sahip olan kişilerin Deniz Feneri iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçerek durumunu bildirmesi yeterli olmaktadır.

Gıda yardımı numarası

Deniz Feneri tarafından sağlanan yardımlardan yararlanmak isteyenler başta gıda olmak üzere diğer tüm yardım ve kampanyalar için +90 212 414 60 60 numaralı hattı kullanabilmektedir. Yapılacak görüşmeler ile birlikte kişilerin gerekli bilgileri alınmakta ve sosyal inceleme kapsamında değerlendirilmesi yapılmaktadır.

Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanındaki Müslüman vatandaşların başta gıda olmak üzere yaşamak için temel ihtiyaçlarının karşılanması adına pek çok farklı kampanya ve yardıma imza atan Deniz Feneri gıda gibi konularda düzenli ve sürekli yardımlar yapmaktadır. Bir yandan yardımların toplanması, tedarik edilmesi bir yandan yardım yapılacak ailelerin tespit edilmesi konusunda titiz bir çalışma sürdürülerek gıdaya hızlı ve sağlıklı bir şekilde ulaşılmasına destek sağlanmaktadır.

Gıda yardımı başvurusu

Gıda yardımı başvurusu yapmak isteyen kişiler için 2 farklı seçenek vardır. Dileyen kişiler hali vakti yerinde ise yoksullar için gıda yardımı yaparak bağışta bulunabilmektedir. Bağışta herhangi bir limit olmadığından dolayı kişiler dilediği kadar yardım yaparak yardım elini uzatabilmektedir. Başvuruda diğer bir durum ise ihtiyaç sahipleri tarafından yukarıda belirtildiği gibi yardıma ihtiyaç olduğunun belirtilmesidir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam