Blog

İdlib Yardım

Bu zorlu günlerde İdlip'in büyük ölçüde yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. İdlip yardım projesiyle yardıma muhtaç kişilere her alanda yardım sağlıyoruz.

İdlib Yardım

Uzun yıllardır iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından birini yaşayan Suriye’de her geçen dakika yürek yakan görüntüler ortaya çıkarken, Suriyeli kardeşlerimiz canını ve evinden eline geçirebildiği eşyaları alarak Türkiye sınırına kaçmaktadır. Rusya'nın ve rejim güçlerinin saldırıları nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan aileler, çetin kış şartlarında soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda yaşam mücadelesi veriyor.

İdlib’te ekmek, un, battaniye, gıda kolisi yardımları yapan Deniz Feneri, sivillerin için bölgede barınma ihtiyaçları için yaşam çadırları ve evleri kurmaya başladı. Yardıma muhtaç insanları yalnız bırakmayan Deniz Feneri, sizlerin desteğiyle şu anda en büyük ihtiyaçlarından olan soba için yakacak, çadır, gıda kolisi, battaniye, yatak süngeri yardımlarını bölgeye ulaştırıyor. İdlib kırsalındaki tarlalarda yürekleri parçalayan insanlık dramı yaşanmaktadır. Bu zorlu şartlarla mücadele eden ve elinden geldiğince çadır kurmaya çalışan aileler, yakacak ve yemek ihtiyacını çöplerden, su ihtiyacını ise yağmur suyuyla karşılıyor. Soğuk hava ve çamurlu alanlarda çocuklar büyük zorluk yaşıyor. İdlib'li anneler ise üşüyen ve aç çocukları karşısında çaresiz kalıyor. Dışarıda yaktıkları çalı ve bez parçalarıyla ısınmaya çalışıyorlar.

Suriye’de uzun yıllardır devam eden iç savaşta harabe haline gelen ülkenin kuzeybatısındaki İdlib şehri, rejim güçlerinin kontrolüne geçmesiyle yoğun bombardıman altında kaldı. Saldırılardan kaçmayı başaran binlerce sivil, kuzeyde Türkiye sınırına yakın kesimlere göç etti. İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ni şiddetli hava saldırıları ile vuran Rusya ve rejim güçleri, 2019’dan bu zamana Türkiye sınırı yakınlarına, yaklaşık 1 milyon 300 bin sivilin göç etmesine neden olmuştur. Bombardımanlarda ise 1600'den fazla masum insan hayatını kaybetti. Şimdi yardıma muhtaç insanlara başlarını sokabilecek evler yapıyoruz. Desteklerinizle her zaman mağdurun, mazlumun, ihtiyaç sahiplerinin yanında oldunuz. Şimdi sıra İdlibli kardeşlerimize iyilik elimizi uzatma vaktidir. Bağışlarınız İdlibli muhacirlere bir briket olacak, o briketler birikecek ve küçük de olsa bu soğukta başlarını sokabilecekleri evler haline gelecek.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/idlib-e-destek_728/

\"\"

\"\"

\"\"

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam