Blog

İftar Sofrasında Ramazan Ayında Neler Olmalı?

İftar Sofrasında Ramazan Ayında Neler Olmalı?

Ramazan ayının en büyük güzelliklerinden biri ailemiz, arkadaşlarımız kısacası sevdiklerimizin olduğu sofraları paylaşmak. Kahkaha seslerinin bol olduğu, yemeklerimizi paylaştığımız iftar sofralarımız ramazan ayının temsilidir. Büyük özenle hazırladığımız, günlerce önceden düşünmeye başladığımız iftar sofrasında neler olmalı? İşte iftar sofranızın olmazsa olmazları!

Hurma: Ramazan ayının olmazsa olmazlarından biri olan hurma, sofranızın incisi gibidir. Hurma yerine zeytin de tercih edilebilir.

İftar Sofrasında Tercih Edeceğiniz Yiyecekler

Pide: Tüm gün elinizi yakacak sıcaklığının hayalini kurduğunuz, uzun kuyruklar beklediğiniz pide tabi ki sofranızda yerini almalı.

İftariye Tabağı: Sofranızın zengin gözükmesini istiyorsanız iftariye tabağı doğru tercih olabilir. Sunum olarak da göz doyurucu olan iftariye tabakları restoranlarında vazgeçilmez tercihidir.

Çorba: İftar sofrasının olmazsa olmazıdır. Menünüzün en güzel başlangıçlarından biri olan çorba seçimini mevsimine ve ana yemek tercihinize göre seçmelisiniz.

Salata: Renklerin uyumuyla görüntüsü en sevilen yiyeceklerinden biri olan salata seçimi mevsimine göre yapılmalıdır. Salatanın yanında sofranıza zeytinyağlı yemeklerle de destekleyebilirsiniz.

Ana Yemek: Fazla yiyecek tüketemediğimiz iftar soflarının ana yemeği çok önemlidir. Ana yemek tercihinde dikkat edilecek şeylerden biri çok yağlı olmaması.

Makarna-Pilav: Ana yemeğinizin yanında ikisinden biri tercih edilmelidir.

İçecek: Misafirlerinizin tercihine göre içecek seçeneği eklenilebilir.

Meyve: Tüm yemeklerin ağırlığından sonra meyveye kimse hayır diyemez. Mevsimine göre meyve seçimi yapılabilir.

Toplam