Blog

İyi ki Varsınız Çocuklar

İyi ki Varsınız Çocuklar

İhtiyaç sahibi çocuklar için pek çok farklı proje başlatan Deniz Feneri’nin bu projelerinden birisi de İyi Ki Varsınız Çocuklar projesidir. İhtiyaç sahibi çocuklara yönelik başlatılan proje kapsamında çocukların; gıda, giyim, temizlik ve diğer temel ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Özel olarak hazırlanan koliler çocukların ihtiyaçlarına göre şekillendirilirken Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanındaki yardımseverlerin destekleri ile her yıl binlerce çocuğa özel koliler hediye ediliyor. Çocukların çok sevdiği hikaye kitapları, atıştırmalıklar ve oyuncakların yer aldığı koli sayesinde çocuklar büyük bir mutluluk yaşadığı gibi ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünün de böylece gülmesi sağlanıyor.

İyi ki Varsınız Çocuklar projesinde hangi yardımlar yapılıyor?

İyi Ki Varsınız Çocuklar projesinde çocuklar için özel hediye kolileri hazırlanıyor. Hediye kolileri içerisinde ise her çocuk için hikaye kitabı, çubuk kraker, kek (2 adet), meyve suyu, diş macunu, diş fırçası, tüp kakaolu fındık kreması, granül kaplamalı marşmelov bisküvi (2 adet), çikolata kaplamalı bisküvi (2 adet), kremalı bisküvi (2 adet), oyuncak rubik zeka küpü ve 12’li kurşun kalem boya setine yer veriliyor. Özel Deniz Feneri kolilerinde teslim edilen hediyeler, çocukların boyama yapmasını, atıştırmalıklar tüketmesini, meyve suyu içmesini, hikaye okumasını ya da rubik küp gibi oyuncaklar ile oynamasını sağlıyor.

İyi ki Varsınız Çocuklar projesine nasıl bağış yapılır?

İyi Ki Varsınız Çocuklar projesine destek vermek ve çocuklarının yüzlerini gülmesini isteyenler ise online olarak bağış bölümlerinden istediği kadar koli bağışında bulunabilir. Her bir koli 80 lira ile ücretlendirildiği gibi sitedeki hızlı bağış yap bölümlerinden kişiler 100 adete kadar bağış yapabiliyor. SMS ile yardım yapma imkanının da sunulması, kişiler için ödemede seçenek sunuyor. Dilerseniz SMS ile telefonunuzun mesaj bölümüne ÇOCUK yazarak 5560’a gönderebilir, 10 lira karşılığında bağış yapabilirsiniz.

İhtiyaç sahibi olan çocuklar, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çektiği gibi çikolata, hikaye kitapları ya da oyuncaklar alamıyor. Ancak Deniz Feneri’nin İyi ki Varsınız Çocuklar projesi ile çocukların yüzlerinin gülmesi, oyuncak sahibi olması, hikaye okuması sağlanıyor.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam