Blog

Katarakt Projesi

Katarakt Projesi

Maddi imkanları bulunmayan ve çevresinde tıbbi olarak yeterli imkanlara sahip bir hastane bulunmayan kişiler, katarakt gibi rahatsızlıklara dahi çözüm bulamamaktadır. Afrika'nın pek çok bölgesinde katarak sorunu nedeniyle binlerce Müslüman vatandaş karanlığa mahkum olmak durumunda kalmıştır.

Toplum içerisindeki bu problemin ortaya çıkması ile Deniz Feneri tarafından katarak projesi adı ile yeni bir kampanya başlatılmıştır. Maddi ve tıbbi imkânsızlıklar nedeniyle hizmete erişimde sorun yaşayan kişilerin hedeflendiği projede katarakt tedavisiyle kişilerin hayatını aydınlık bir şekilde sürdürmesi ve katarakt probleminden kurtulması sağlanmaktadır. Katarakt sorunu yaşayan kişilerin büyük bir mağduriyet yaşadığı bilinmektedir. Bugüne kadar binlerce kişiye Deniz Feneri el uzatmış ve hayırseverlerin yardımlarını ile Müslüman vatandaşların sağlığına kavuşması sağlanmıştır.

Katarakt projesi nasıl başladı?

Asya ve Amerika’da milyonlarca görme engelli vatandaş bulunurken bu görme engelli vatandaşların büyük bir bölümünün sorunu katarakttır. Katarakt, her insanda oluşabilecek bir görme bozukluğu olduğu gibi göz merceğinin matlaşması ile meydana gelmektedir. Gözün önünde bir perde gibi oluşan katarak, görmeyi engellemekte ve göz fonksiyonlarının yitirilmesine neden olmaktadır. Katarak cerrahi bir müdahale ile kısa süre içerisinde alındığı gibi kişiler operasyon sonrasında yeniden sorunsuz bir şekilde görebilmektedir. Maddi ya da tıbbi imkânsızlıklar nedeniyle yaşanan bu durum, insanların elinde olmadan görmemesine neden olduğu gibi başlatılan proje ile binlerce kişi aydınlığa kavuşmuştur.

Katarakt projesine nasıl destek sağlanır?

Katarakt projesine maddi olarak destek sağlamak isteyenler yapacakları bir bağış ile bir kişinin tıbbi operasyonlarını karşılayabilmektedir. Toplanan bağışlar ile özel olarak organize edilen ameliyatlarda, tek seferde binlerce kişinin problemi giderilmektedir. Bağış yapmak isteyenlerin 900 TL bağış yapması yeterli olmaktadır.

Deniz Feneri bağış bölümü üzerinden yapılacak yardımlarda kişiler dilediği kadar yardımda bulunabilmektedir. Her bir operasyon 900 lira ile gerçekleştiğinden dolayı bir kişinin sağlığına kavuşması istenmesi halinde bir bağış yapılması yeterlidir. Online kanalların yanı sıra SMS ile daha düşük ücretler ile destek sağlanması mümkündür. Katarak yazarak 5560’a mesaj gönderecek olan kişiler 10 lira yardımda bulunabilmektedir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam