Blog

Kumanya yardımı nasıl alabilirim?

Kumanya yardımı nasıl alabilirim?

İhtiyaç sahiplerinin gıda ihtiyacının karşılanabilmesi adına kumanya yardımları yapılmaktadır. Kumanya yardımı, bir kişinin ya da ailenin belirli bir süre gıda ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandığından dolayı ailelerin daha sağlıklı ve yeterli beslenebilmesi adına kumanya yardımı oldukça önemli yardımlar arasında bulunmaktadır.

Kumanya yardımı nasıl alabilirim ya da kumanya yardımı nasıl yapabilirim gibi durumlarda Deniz Feneri üzerinden gerekli olan tüm işlemler sürdürülebilmektedir. Yardımseverler ile ihtiyaç sahiplerinin bir araya getirildiği ve yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı Deniz Feneri’nde böylece daha hızlı bir şekilde süreç ilerleyerek daha fazla kişiye erişilebilmektedir.

Kumanya yardımı nasıl alabilirim?

Ekonomik durumu olmayan ve yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların kumanya yardımı nasıl alabilirim sorularına cevap bulabilmesi adına Deniz Feneri iletişim kanallarını kullanması yeterli olmaktadır. Gıda desteğine ihtiyaç duyan tüm kişi ve ailelerin iletişim kurabileceği Deniz Feneri’nde aileler için öncelikle inceleme süreci yapılmaktadır.

Telefon, mail ya da şubeler aracılığı ile yapılacak başvurularda bu incelemeler sonucu kişi ya da ailelerin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilirse, kumanya yardımı yapılmaya başlanmaktadır. Kumanya yardımı bir defa yapılan bir yardım olmadığı gibi mevcut şartlar dahilinde ailelerin ihtiyaç durumu devam ettikçe kumanya yardımı gibi farklı yardımlar yapılmaya devam etmektedir. Bu nedenle Deniz Feneri’ne bağış yapacak olan kişilerin düzenli bir şekilde bağışlarda bulunması hem ailelerin gıda ihtiyacının karşılanmasını hem de daha fazla kişinin bu imkandan yararlanmasını sağlar.

Kumanya yardımı başvurusu

Kumanya yardımı başvurusu yapmak isteyenlerin erzak kolileri ile ilgili Deniz Feneri iletişim bilgilerini kullanması yeterli olmaktadır. 0212 414 60 60 numaralı telefon üzerinden yapılacak görüşmeler ile kumanya yardımı başvurusu iletilebilir. Başvurularda kişilerden detaylı bilgiler istenecektir ve ardından inceleme sürecine geçiş yapılacaktır.

Türkiye ve dünya genelinde binlerce kişiye ulaşan Deniz Feneri, yardıma ihtiyaç duyan kişiler için sürekli bir güncelleme yapmakta ve kontrollerini sürdürmektedir. Böylece yeni kişiler listeye eklenebildiği gibi artık yardıma ihtiyaç duymayan kişilerin de yardım listesinden çıkarılması ile yardımların gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaşması sağlanmaktadır.

Toplam