Blog

Kur'an bağışını nereye yapabilirim?

Kur'an bağışını nereye yapabilirim?

Kur'an-ı Kerim okumak isteyen ancak zorlu şartlar nedeniyle bu kutsal kitaplara ulaşımı bulunmayan kişiler için Kur'an-ı Kerim bağışları büyük bir öneme sahiptir. Kur'an bağışı ile elde edilen Kur'an-ı Kerim’ler, Filistin gibi savaşın ve zulmün olduğu yerlerdeki vatandaşlara ulaştırılmaktadır. Bu bölgelerde, yurdunu, eşyalarını ve pek çok sevdiğini kaybeden ve savaşın kötü yüzü ile karşı karşıya kalan vatandaşlara sunulan Kur'an-ı Kerim’ler manevi duyguların yaşanmasını sağlamaktadır.

Kur'an-ı Kerim bağışı nasıl yapılır?

Kur'an-ı Kerim bağışının yapıldığı çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Ancak ülkemizde Kur'an bağışlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması noktasında yardımcı olan pek çok dernek ve gönüllü kuruluş bulunmaktadır. Kişiler kendine yakın bulduğu yerlere Kur'an bağışı yaparak, Kur'an-ı Kerim’lerin dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırılmasını sağlayabilmektedir.

Kur'an-ı Kerim bağışı yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği derneklerden bir tanesi de Deniz Feneri’dir. Deniz Feneri, ihtiyaç sahibi kişileri maddi ve manevi olarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Bu doğrultuda yapılan yardımlardan birisi de Kur'an bağışlarıdır. Türkiye genelinde yardımda bulunmak isteyen tüm vatandaşların Deniz Feneri şubeleri üzerinden Kur'an bağışlarını yapabilmesi mümkündür. Sayı gibi herhangi bir limitin bulunmadığı bağışlarda, kişiler dilediği kadar Kur'an-ı Kerim bağışında bulunabilmektedir. Yapılacak bağışlar, düzenli olarak ihtiyaç bölgelerine gönderilen yardım tırları ile birlikte iletilmektedir. Böylece kişiler tarafından yapılan Kur'an bağışları ihtiyaç sahibi olan Müslümanlara ulaştırılmaktadır.

Aynı zamanda Kur'an-ı Kerim için bağışta bulunan Müslümanlar, yaptıkları bu bağışlar ile birlikte diğer Müslümanların ibadetlerini yerine getirmesine katkıda bulunur. Bu durum ise çok sevap kazandıran davranışlardan birisi olduğu gibi yapılan bu davranışın manevi olarak da karşılığı kişilere büyük bir huzur sağlar. Bu bakımdan ekonomik durumu iyi olan kişiler, Kur'an bağışı ile diğer Müslümanların ibadet etmesine fırsat tanıyabilir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam