Blog

Kur'an öğrenmeye nasıl vesile olurum?

Kur'an öğrenmeye nasıl vesile olurum?

İslamiyet’te başka bir kişinin Müslüman olmasına vesile olmak ya da Kur'an öğrenmesine yardımcı olmak oldukça faziletli bir davranıştır. Bu nedenle de ibadet etmeyi seven, Allah'a inancı olan ve daha fazla kişinin de bu yolda ibadetini yerine getirebilmesine destek olmak isteyenlerin farklı yöntemler ile bunu yapabilmesi mümkündür. Özellikle kişilerin bu tür konularda en çok merak ettiği detayların başında Kur'an öğrenmeye nasıl vesile olurum yer almaktadır.

Dünya üzerinde Müslüman sayısı çok fazla olsa da özellikle Ortadoğu ve Afrika'nın belirli bölgelerinde kişilerin fakirlik yaşaması, Kur'an'a dahi sahip olmasını engellemektedir. Bu nedenle de bu tür bölgelere yapılan yardımlar, kişilerin hayat standartlarının daha iyi hale gelmesine ve ibadetini daha iyi şartlarda yapmasını sağlamaktadır. Kur'an öğrenmeye nasıl vesile olurum gibi bir soru işareti bulunan ve alternatif arayan kişiler için de yine mevcut yerler yardımı yapılabilecek, en önemli bölgelerdir. Kur'an öğrenmek istese de herhangi bir kaynak bulmakta güçlük çeken kişilere Kur'an dağıtılarak bu kişilerin ibadetini yapmasına katkı sağlamak çok faziletli bir durum olmaktır.

Kur'an bağışı nasıl yapılır?

Bu tür sorunların üstesinden gelebilmek adına Türkiye'de ve dünyanın pek çok farklı bölgesinde dernek gibi kurum ve kuruluşlar aktif bir şekilde görev üstlenmiştir. Fitre, zekat ve kurban gibi bağışların yapılabildiği bu dernekler ve kurumlar, Kur'an bağışını da kabul etmektedir. Kur'an bağışının yapılması, dünyanın farklı bölgesinde Kur'an-ı Kerim okumak isteyen ancak böyle bir imkanı bulunmayan kişilere ulaşılmasını ve bağışlanan Kur'an'ı Kerim’lerin bu kişilere verilmesini sağlar. Bu bakımdan hem yardımlaşmak hem de dinen uygun bir davranışı yerine getirebilmek adına kişiler başka kişilerin Kur'an okumasına vesile olabilmek adına Kur'an bağışı yapılabilmektedir.

Kur'an bağışı yapmak isteyen kişiler, Türkiye'de ve dünya genelindeki derneklerden yardım alabilir. Her bir Kur'an için belirli bir miktar belirlenmiştir ve bu miktarın ödenmesi ile birlikte Kur’an-ı Kerim'in alınması ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması söz konusu olacaktır.

Türkiye'de Kur'an bağışı ve Kur'an destekleri ile en çok ön plana çıkan merkezlerden birisi Deniz Feneri’dir. Her yıl binlerce vatandaşa ulaşmayı başaran Deniz Feneri’ne Kur'an bağışı yaparak başka kişilerin Kur'an okumasına vesile olabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam