Blog

Kur'an-ı Kerim Bağışı

Kur’an-ı Kerim Bağışı

Maddi imkansızlıklar, toplumsal eksiklikler nedeniyle özellikle Afrika bölgesindeki pek çok Müslüman dini vecibelerini dahi yerine getirememektedir. Bu durum karşısında Kur'an-ı Kerim bağışlarının yapılması, bölgedeki Müslüman vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra dini açıdan ibadetlerini yapmasına imkan tanımaktadır.

Deniz Feneri tarafından başlatılan ve yıllardan beri sürdürülen Kur'an-ı Kerim bağışı projesiyle milyonlarca vatandaş Kur'an-ı Kerim'e ulaşmak ve Kur'an-ı Kerim'i okuma imkanı elde etmiştir. Kuran yardımı yapmak ve bağışlar ile ihtiyaç sahiplerine teslim edilmesini istediğiniz durumda, sizler de Deniz Feneri’nin bu projesine bağış yapabilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim bağışı nasıl yapılır?

Kur'an-ı Kerim bağışı yapmak isteyenlerin Hediyelerin En Güzeli Kur'an-ı Kerim adı ile başlatılan kampanya kapsamında 80 lira bağışta bulunması yeterli olmaktadır. Her bir bağış, bir Kur'an-ı Kerim'in ihtiyaç sahibi Müslümana ulaştırılmasını sağlamaktadır. Maddi durumu iyi olan her bir Müslümanın yapacağı bağışlar, en faziletli ibadetlerden birisini yerine getirilmesini sağlar. İslamiyet’te yardımlaşma esas olduğu gibi bir kişiye Kur'an-ı Kerim bağışının yapılması, onun ibadet etmesine vesile olunmasını sağlar.

Kur'an-ı Kerim bağışı yapmak isteyenler, Deniz Feneri bağış sayfası üzerinden dilediği kadar tutarda yardımda bulunabilmektedir. Her bir Kur'an-ı Kerim için belirlenen ücret 80 lira olduğundan dolayı kişiler kaç tane Kur'an-ı Kerim bağışlamak istiyorsa o sayı kadar maddi bağışı yapabilmektedir. 80 liranın yüksek olması ya da alternatif ödeme yöntemlerinin kullanılmak istenmesi halinde SMS ile bağış yapılması da mümkündür. SMS ile Kur'an-ı Kerim yazarak 5560’a gönderilecek her bir mesaj, 10 liralık bir yardımın yapılmasını sağlar. Bu sayede Dilediğiniz kadar mesajı göndererek Kur'an-ı Kerim bağışının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Deniz Feneri projelerinde limit bulunmamaktadır. Kişilerin tamamen isteğe bağlı bir şekilde yaptığı bu bağışlarda, istenilen kadar miktar aktarılabilir.

SMS ile yapılacak yardımlar ortak bir havuz oluştuğu gibi binlerce kişiye ulaşılması da bu havuz sayesinde mümkün olmaktadır. Özellikle Afrika bölgesine insani kaynaklardan yoksul bir şekilde yaşamını sürdürmek zorunda kalan kişiler Kur'an-ı Kerim alabilecek bir maddi imkana sahip olmadığı gibi çevresinde de bu konuda destek alabileceği bir kurum ya da kuruluş bulunmamaktadır. Türkiye gibi diğer Müslüman ülkelerden yapılan yardımlar ile ihtiyaçların karşılandığı Afrika bölgesine, sizler de Kur'an-ı Kerim bağışı yapabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam