Blog

Kurban Bağışı 2020

Takvimler Kurban Bayramı'nı gösteriyor nihayet. Bayram telaşı başladı, Kurban Bağışı 2020 yılı için araştırmalara başlandı. İnsanları birbirine yakınlaştırmak için, güzellik ve iyiliği paylaşmak için var olan bu bayramda hiç tanımadığınız insanlara ulaşmanız dahi mümkün. Kurban bağışı yaparak ibadetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kurban Bayramı, Hicri Takvime göre Zilhicce ayının 10. gününden itibaren 4 gün boyunca kutlanan bir dini bayramdır. Kurban toplumda dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik ruhunu sağlam tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Kurbanla gelen bu sevinç toplumun huzurunu ve mutluluğunu arttırmaktadır. Bu bayram adını Müslümanların Allah rızası için büyükbaş veya küçükbaş hayvan kurban etmesinden alır.

Kurban Bağışı 2020 yılında çok uygun fiyatlara yapılabilir. Tüm dünyada Müslümanlar tarafından kutlanan Kurban Bayramı Hz. İbrahim’in oğlu İsmail (bazı rivayetlerde İshak) Peygamber'i kurban etmek istemesi milat olarak anılmaktadır. Kurban kesmek mal varlığına göre yapılan bir ibadettir. Hicretin ikinci yılında emredilmiştir. Kur'an'da birçok ayette kurban kesimine işaret edilmiştir. Kurban kesme emri ile Müslümanlar, Allah tarafından imtihan edilmiştir. Müminler her kurban kesiminde Hz. İbrahim ile oğlu İsmail'in Allah’ın emrine mutlak itaat konusunda verdikleri başarılı sınavın hatırasını tazelemiş ve kendilerinin de benzeri bir adanmışlığa hazır olduğunu simgesel davranışla göstermiş olmaktadır. Kesilen kurban etlerinden fakirleri yararlandırması, Müslümanlar arasında sevgi ve kardeşlik duygularını güçlendirir. Kurban Bayramı’nın gerek dini açıdan ve gerekse bireysel ve toplumsal hayat açısından büyük bir öneme sahip olduğu açıktır.

Kurban Bayramı Müslüman alemi için her zaman büyük önem taşımaktadır. Kurban Bağışı 2020 yılı için fiyatlar belirlenmiştir. Deniz Feneri’nin bu yıl ki hisse bedelli yurt dışı için 770, yurt içi için 1.400 TL’dir. Kurban bağışı yaparak yoksul insanların daha mutlu bir bayram geçirmesine neden olabilirsiniz. Et almaya durumu olmayan birçok Müslüman kardeşimiz bulunmaktadır. Onlara destek olmak ve onların karınlarını doyurmak her Müslümanın görevidir. Kurban bağışı yaparak bu vazifenizi yerine getirebilirsiniz. Durumu yeterli olup kurban kesemeyen Müslümanlar vekaletlerini bize vererek kurban ibadetini yerine getirebilirler. Sizler de bağışta bulunarak yoksul insanlara yardım edebilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam