Blog

Kurban Bağışı Nasıl Yaparım?

Kurban bağışı nasıl yaparım?

Kurban Bayramı'nda kurban kesmek ve bağışta bulunmak isteyen kişiler için 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Kişiler tercih ettikleri bir kurbanı satın alarak kesebilmekte ya da kestirebilmektedir. Ancak bu kurban kesimi için uygun olmayan kişilerin kurban ibadetini yerine getirebilmesi adına vekalet ile kurban kesim imkanı bulunmaktadır. Vekalet ile kurban kesimi, normal kurban kesiminden herhangi bir fark içermez ve dinen iki şekilde de kurban ibadetinin yerine getirilmesi mümkündür. Bu açıdan vatandaşların herhangi bir tereddüt duymaması ve mevcut maddi manevi durumu doğrultusunda karar vermesi gerekir. Türkiye'de vekalet ile kurban kesiminde aracı farklı dernek ve kurumlar bulunmaktadır. Mevcut kurumlar arasından yapılacak seçimler sonrasında vekalet ile kurban kesimi yapılabilir.

Vekaletle Kurban bağışı nasıl yaparım?

Vekalet ile kurban bağışı yapmak isteyenlerin yapması gerekenler öncelikli işlem güvenilir ve gerçekten yardımların ulaştırıldığı bir derneği tercih etmektir. Ardından dernek tarafından mevcut yıl için belirlenen yurt içi ve yurt dışı vekalet ile kurban bağışı fiyatları incelenerek gerekli olan tutar gönderilmelidir. Yurt içinde ve yurt dışında yapılacak çalışmalarda, fiyatlar farklı olduğundan dolayı kişilerin hem mevcut ekonomik durumu hem de nasıl bir yardımda bulunmak istediğine yönelik karar vermesi ve ardından bu doğrultuda maddi yardımı yapması gerekir. Böylece kişiler herhangi bir sorun yaşamadan kolayca vekalet ile kurban bağışlarını yapabilmektedir. Vekalet ile kurban bağışında kişiler havale, EFT gibi basit ve kolay transfer yolu ile ödemelerini aktarmaktadır. Böylece Dernek tarafından işleme alınacak belirlenen tutar yardımı ile kolay bir şekilde kurban kesimi ve kesilen kurban etlerinin ihtiyaç sahiplerine paylaştırılması mümkün olmaktadır.

Türkiye'de kurban bağışı nerelere yapılabilir?

Türkiye'de kurban bağışı yapmak isteyenler için en çok tercih edilen derneklerden bir tanesi Deniz Feneri’dir. Deniz Feneri tarafından sunulan mevcut imkanlar, kişilerin yardımlarının kolay bir şekilde ulaştırılmasını sağlar. Yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce şube ve temsilci aracılığıyla gerçekleştirilen kurban bağışları, belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine her yıl düzenli olarak ulaştırılmaktadır. Yurt içinde Türkiye kapsamındaki ihtiyaç sahipleri değerlendirilirken yurtdışı seçeneklerinde dünyanın farklı noktalarındaki Müslüman vatandaşlara Kurban bağışları gönderilmektedir.

Toplam