Blog

Neden Gönüllü Olmalıyız?

Yardım kuruluşları birçok gönüllü arkadaşla çalışmaktadır. Hatta bazen görevliden çok gönüllü kişiler olabiliyor. Gönüllü kimde denir? Neden gönüllü olmalıyız?

Neden Gönüllü Olmalıyız?

Gönüllü insanlar hiçbir menfaat gözetmeksizin işini sadece yardım amaçlı yapan kişilerdir. Yardıma muhtaç insanlara yardım etmek için gönüllü olan birçok insan bulunmaktadır ve bu insanlar karşılığında bir şey beklemedikleri için daha fazla insana yardım edebilme imkanı doğuyor. Gönüllü kişi sayısı arttıkça daha hızlı bir şekilde daha fazla ülkeye yardım ulaştırılabiliyor. Bu şekilde insanlar açlıktan, susuzluktan ve hastalıktan hayatlarından olmadan önce yardım etme imkanı sağlanıyor. Bu yüzden gönüllü olmak çok önemlidir. Birçok insana zamanında ulaşılabilir. Yardıma muhtaç insanlar için her saniye çok önemlidir. Açlıktan ve susuzluktan ölmeleri an meselesi olabilir. Yardım eli her zaman tam vaktinde yetişmelidir.

Gönüllü arkadaşlar ekip içinde motivasyonu da artırmaktadır. Bu sayede hem gönüllüler hem de görevliler çok iyi bir uyum içinde her türlü sorunla mücadele edebilmektedirler. Bir yardım kuruluşunun daha kısa sürede daha çok kişiye ulaşması için gönüllüler önemlidir. Çünkü yardıma muhtaç milyonlarca insan bulunmaktadır ve bu insanlara zamanında ulaşabilmek için çok fazla çalışma arkadaşına ihtiyaç duyulmaktadır. Gönüllü kişi sayısı ne kadar fazla olursa o kadar çok insana yardım eli uzatılır.

İnsanlar soğukla, açlıkla ve susuzlukla yaşam mücadelesi verirken çalışma arkadaşlarımız onların bu mücadelesine yardım etmek için gece gündüz demeden çalışmaktadırlar. Bu çalışmaların sonucunda yardımlarınızı ihtiyacı olan insanlara ulaştırmaktayız. Yaptığınız bağışlar ile daha fazla insana ulaşıyoruz. Bu soğuk kış günlerinde Çocuklar Üşümesin Kampanyası’na destek vererek üzerinde kışlık kıyafetleri olmayan, bir kazağa, bir monta, bir bota muhtaç durumda olan çocuklarımıza yardım edebilirsiniz. Su kuyusu açtırmak için veya açlıkla mücadele eden insanlar için yardımda bulunabilirsiniz. Deniz Feneri birçok konuda insanlara yardım ulaştırmaktadır ve sizlerin bağışlarıyla daha çok yardıma muhtaç insanlara ulaşmaktadır. Gönüllü bireyler sayesinde de yoksul insanlara bu yardımları daha hızlı bir şekilde ulaştırmaktayız. Sizler de gönüllü olarak yardıma muhtaç insanlara yardım edebilir ve birçok insana yardım eli uzatabilirsiniz.

\"\"

\"\"

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam