Blog

Pandemi sonrası açılacak okullar için Deniz Feneri'nden öğrencilere yardım

Eğitim ve öğretimin yüz yüze devam etmesi ile birlikte öğrenciler uzun zamandan beri ayrı kaldığı okul sıralarına kavuştu. Arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte okullarda eğitim almaya başlayan öğrenciler özellikle pandemi döneminde yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle kırtasiye yardımına çok daha fazla ihtiyaç duyuyor. Öğrencilerin eğitim döneminde sorunsuz bir şekilde yardım alabilmesini ve ihtiyaçlarının karşılanmasını isteyen Deniz Feneri ise başlattığı yeni bir kampanya dahilinde tüm öğrencilere gerekli kırtasiye desteğini sunuyor. Türkiye'de yıllardan beri ihtiyaç sahiplerine ulaşarak maddi yardımlarda bulunan Deniz Feneri pandemi sonrasında daha fazla yardım ihtiyacı bulunan çocukları bu kapsam dahilinde unutmadığı gibi uygun bir şekilde tüm çocuklara kırtasiye yardımında bulunuyor.

Deniz Feneri Kırtasiye Yardımı Neleri Kapsıyor?

Deniz Feneri tarafından 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı kapsamında başlatılan kırtasiye yardımında okuldan ilkokula, ilkokuldan ortaokula kadar çocukların kırtasiye konusunda ihtiyaç duyabileceği tüm malzemeler set dahilinde sunuluyor. Okulların açılması ile birlikte okul çantası, defter, kalem, silgi, boyalar ve su matarası gibi farklı ihtiyaçları karşılayan kırtasiye yardımı, bu sayede çocukların eğitimde eksiksiz bir şekilde yer alması sağlıyor. Deniz Feneri tarafından başlatılan kırtasiye yardımı kapsamında öğrenciler tüm ihtiyaçlarını karşılama şansı bulduğu gibi mevcut eğitim dönemi boyunca da masraf yapmadan eğitim alama imkânına sahip olabiliyor. Deniz Feneri mevcut bağışlarından aldığı maddi yardımlar ile bugüne kadar sayısız kırtasiye setini öğrenciler ile buluşturdu. Aynı zamanda yardımda bulunmak isteyen kişiler için SMS üzerinden yapılacak yardımlar sayesinde daha fazla öğrencinin kampanyadan yararlanmasına da imkan tanınıyor.

Deniz Feneri’nin kampanyasına katılmak ve mevcut kampanya dahilinde bir çocuk dahi olsa, kırtasiye ihtiyacını karşılamak isteyenler SMS ile katılım sağlayabiliyor. Kırtasiye seti için belirlenen tutar 225 TL olduğu gibi KIRTASİYE yazarak 5560’a SMS gönderebilecek olan yardımseverler, her mesajında 10 TL tutarında bir yardım yapmış oluyor.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam