Blog

Ramazan Bayramı kaç gün tatil

On bir ayın sultanı Ramazan her yıl bizleri bereketiyle sarıyor. Ramazan ayı Müslümanların Allah'ın nimetlerine şükür duymaları, işledikleri günahlardan dolayı af dilemeleri ve toplumdaki bağlarını güçlendirmek için önemli bir zaman olarak kabul edilir.

ı

Ramazan Bayramı kaç gün tatil?

On bir ayın sultanı Ramazan her yıl bizleri bereketiyle sarıyor. Ramazan ayı Müslümanların Allah'ın nimetlerine şükür duymaları, işledikleri günahlardan dolayı af dilemeleri ve toplumdaki bağlarını güçlendirmek için önemli bir zaman olarak kabul edilir. Ramazan ayı boyunca tutulan oruçların ardından sevinç ve şükran günleri gelmekte. Ramazan bayramı ya da diğer bilinen ismiyle şeker bayramı, Ramazan ayının ardından üç gün boyunca kutlanan dini bir bayramdır.

Bu sene Ramazan ne zaman bitiyor?

Kur’an-ı Kerim'de bin aydan hayırlı olduğu yazılı olan Ramazan ayı, Müslüman alemi her yıl heyecanla bekleniyor. Ramazan ayı bu yıl 23 Mart’ta başlayıp 21 Nisan'da sonlanacak. Bu sene 23 Mart’ta başlayan mübarek ramazan ayı 29 gün sürecek. Ramazan ayının sona ereceği gün aynı zamanda arefe günü olacak.

Ramazan Bayramı tatili kaç gün?


Mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaştığımız bu günlerde bayram için sayılı günler kaldı. Oruç ibadetini gerçekleştiren milyonlarca Müslüman Ramazan ayını bayramla kapatacak. Bu sene Şeker Bayramı ve okulların ara tatil zamanı art arda geliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı dini takvim sonrası 2023 yılı Ramazan Bayramının tarihi de belli oldu. Şeker Bayramı (Ramazan Bayramı), resmî tatil olduğu için bankalar, okullar, kamu kurumları ve üniversiteler kapalı olacak. Ramazan Bayramı tatili toplamda 3 gün sürecek.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam