Blog

Ramazan kumanya yardımı

Ramazan kumanya yardımı

Ramazan ayı İslamiyet’te en önemli dönemlerden birisi olduğu gibi bu ayda Müslümanlar için gıdanın ve Allah'ın verdiği nimetlerin ne kadar önemli olduğu idrak edilmektedir. Bu nedenle de toplum arasındaki yardımlaşmanın ve gıda yardımlarının en üst seviyeye ulaştığı aylardan birisi olan Ramazan'da kumanya yardımı da yapılmaktadır.

Ramazan kumanya yardımı, özel olarak hazırlanan kolilerin ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere teslim edilmesiyle yapılabilmektedir. Her yıl mevcut gıda fiyatları üzerinden yapılan hesaplamalar ile Ramazan kumanya fiyatları belirlenmektedir. Böylece kişiler dilerse kendisi dilerlerse de Deniz Feneri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşma ve onlar ile bu manevi ayın duygusunu paylaşma imkânına sahip olur.

Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanında zor durumda olan, zulüm gören ve ihtiyaç sahibi olan Müslümanlara ulaşan Deniz Feneri, milyonlarca yardımseverin yardımlarını kusursuz bir organizasyon ile her yıl ulaştırmaktadır. Birbirinden farklı kampanyalar ve projeler ile 7'den 70'e her yaştan kişiye ulaşan Deniz Feneri’ne Ramazan kumanya yardımı da yapılabilir.

Ramazan kumanya fiyatları

Her yıl belirlenen Deniz Feneri gıda kolisi ile Ramazan kumanya fiyatları açıklanmaktadır. İhtiyaç sahiplerinin uzun bir süre gıda ihtiyacı olmasını engelleyecek olan Ramazan kumanyalarında fiyatlar 2022 yılı itibariyle 300 lira olarak belirlenmiştir. İçerisinde 15 farklı gıda ürünün bulunduğu kumanyalar için isteyen herkes yardımda bulunabilir.

Yapılacak 300 TL'lik bağışlar ile bir kişinin ve ailenin gıda ihtiyacı karşılanabilmektedir. 5'li, 10'lu, 25'li ya da 100'lü gibi daha fazla kumanya yardımları yapılması için Deniz Feneri bağış sayfalarında gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Böylece daha fazla kişiye ulaşmak ve Deniz Feneri’ne yardımcı olmak isteyen yardımseverler dilediği kadar bağış yapabilmektedir.

Ramazan kumanya paketi

Ramazan kumanya paketi içerisinde; 2 litre ayçiçek yağı, 1 kilo bulgur, 5 paket hazır çorba, 500 gram çay, 1 kilo kırmızı mercimek, 1 kilo kuru fasulye, 2 kilo makarna, 1 kilo nohut, 500 gram helva, 1 kilo pirinç, 2 kilo un, 1 kilo zeytin, 800 gram domates salçası, 2 kilogram toz şeker ve 750 gram tuz yer almaktadır. Her 1 gıda kolisi aynı ürünler ile hazırlanarak ihtiyaç sahiplerine teslim edilmektedir. Kumanya yardımları sayesinde belirli bir süre ailelerin gıda ihtiyacı karşılanabilmektedir.

Kumanya Fiyatları

2022 yılı kumanya fiyatları 300 TL olarak belirlenmiş olsa da daha düşük tutarlarda yardım yapmak isteyenlerin gıda yazarak 5560’a kısa mesaj göndermesi yeterlidir. Her bir mesaj 10 TL ile ücretlendirilmektedir. Kişiler dilediği kadar mesaj göndererek yardımcı olabilir. 300 TL’nin bütçeleri zorlayacak durumlarda olması halinde kumanya havuzuna 10 TL bağış yapılması, daha fazla kişiye ulaşılmasına destek sağlamaktadır.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam