Blog

Ramazanda yardım veren yerler

Ramazanda yardım veren yerler

Ramazanda yardıma ihtiyaç duyan kişi ve ailelere yardımlar yapılabilmektedir. Bu yardımlar maddi ve ayni yardım olduğu için ihtiyaç duyulan yardımlarda, kuruluşlar tarafından sürdürülen projeler doğrultusunda kişilere yardımcı olunmaktadır. Ramazanda yardım veren yerler arasında yıllardan beri değişmeyen derneklerden birisi Deniz Feneri olmaktadır. Ramazan ayı dışında da yıl boyunca yardımlarını sürdüren Deniz Feneri, ihtiyaç sahibi olanların yanında olarak ihtiyaçlarının karşılanması ve daha iyi yaşam standartlarına sahip olmalarına destek sağlamaktadır.

Ramazanda yardım var mı?

Ramazan'da yardım var mı, Ramazan'da hangi yardımlar yapılır gibi soru işaretleri bulunan kişiler Deniz Feneri’nin Ramazan yardımlarına göz atabilir. Ramazan'da ayni yardım öncelikli olarak yapılmaktadır. Erzak ve gıda kolilerinin hazırlanması ile gerek ihtiyaç sahiplerinin gerekse de kurumlardaki işveren ile işçiler arasındaki bağların daha da kuvvetlenmesi için özel çalışmalar yapılabilmektedir. Ramazan ayında gıda yardımı yapmak isteyen kişilerin yaptığı bağışlar ile binlerce kişiye ulaşılabilmektedir.

Ayni yardımın yanı sıra fitre ve zekat bağışları da yine Ramazan yardımları kapsamında ihtiyaç sahiplerine Deniz Feneri temsilcileri aracılığı ile ulaştırılmaktadır. Ramazan ayında oruç tutamayan Müslüman vatandaşların tutamadığı bu oruçların bedelini ödemek için fidye bağışını yapması, Deniz Feneri’nin yardımlarına destek sağlamaktadır. Herhangi bir nedene bağlı olmaksızın yapılan bağışlar ve bayramlık yardımı gibi çocuklara özel olarak başlatılan projeler, Deniz Feneri Ramazan yardımları kapsamında sürdürülmektedir.

Ramazanda yardım kartı

Ramazan'da gıda koli yardımlarının yanı sıra yardım kartı olarak da yine ihtiyaç sahiplerine yardım edilmektedir. Kişilerin bir yardım kolisinde tüm tüketeceği ürünler ya da kullanmadığı ürünler olabilmektedir. İhtiyaç sahiplerinin daha çok ihtiyaç duyduğu gıda ürünlerini alabilmesi için farklı marketlerde ve yerlerde geçecek yardım kartları verilmektedir.

Yardıma ihtiyaç duyan ya da yardıma ihtiyacı olan kişilere yardımcı olmak isteyenler Deniz Feneri’nin mevcut yardım kampanyalarından yararlanabilir. Hesap numaraları aracılığı ile yapılacak olan maddi bağışlar, bu yardımların yapılmasında Deniz Feneri’nin işlerini çok daha kolaylaştırmaktadır. Bağışlar ile sürdürülen bir sistem olması nedeniyle yardım etmek isteyen tüm Müslüman vatandaşların gönlünden geldiği kadar bağışı Deniz Feneri’ne aktarması, daha fazla kişiye ulaşılmasına vesile olacaktır.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam