Blog

Suriye Kurban Bağışı

Suriye uzun yıllardır iç savaş sorunu ile kötü günler geçirmekte. İnsanlar canlarını kurtarabilmek için iç savaşın yoğun olduğu yerlerden kaçmaya çalışarak kendilerine güvenli bir yer arıyorlar. Evsiz ve yoksul kalan Suriye halkı sefalet içinde hayata tutunmaya çalışıyor. Suriye kurban bağışı ile yardıma muhtaç birçok insanın karnının doymasında vesile olabilirsiniz. Terörden arındırılmış bölgelerde yaşam mücadelesi veren insanlar sizlerin bağışlarıyla daha güzel günler geçirecektir. Suriye'de bulunan iç savaş çoğu insanın vatanını terk etmesine neden oldu. Belirli bölgelerde mülteci kamplarında kalan bu insanlar çok zor durumlardan geçmektedir. Hem gıda hem de daha birçok konuda yardım bekleyen bu insanlara yardım etmek sizlerin elinde. Yapacağınız kurban bağışları ile yoksul insanların bir nebze de olsa yaralarını sarabilirsiniz. Can güvenliği her an tehlikede olan bu insanların yaşadığı bu kadar dert varken onların mutlu olmasını sağlamak insanlık için büyük bir onurdur.

Suriye'de her geçen gün insanlar daha kötü durumlara düşmektedir. Bombalamalarda evleri yıkılan ve iç savaş esnasında ailelerini kaybeden birçok insan bulunmaktadır. Bu insanlar yaşadıkları bu kadar üzüntü ve yoksullukla hayata tutunmaya çalışmaktadır. Yapacağınız bağışlar ile bu insanların daha çok hayata tutunmasını sağlayabilirsiniz. Yoksul ve yardıma muhtaç kişilerin karınlarını doyurarak onları biraz daha eziyetten kurtarabilirsiniz. Kurban demek Allah'a yakınlaşmak demektir. Yemek bulmakta zorlanan, et almakta sıkıntı çeken yoksul insanlara Kurban Bayramı vesilesiyle kurban yardımı yapılması hem paylaşma duygusunu artırır, hem de ekonomik eşitsizliklerin giderilmesine yardımcı olur.

Suriye kurban bağışı desteğinizle birçok çocuğun et yemesine ve açlıktan sefil düşmemesine vesile olabilirsiniz. Kurban bayramında durumu olanlar kurbanlarını keser ve yoksul insanlara dağıtır. Fakat yaşanan yoğun hayat nedeniyle kurban kesmeye vakit bulamayabilirsiniz. Bu yüzden Deniz Feneri Derneğimize kurban bağışında bulunarak kurban görevinizi yerine getirebilirsiniz. Kurbanlarınız kesilirken SMS ile bilgilendirilir ve sonrasında kurbanlarınızın videoları gönderilir. Gönül rahatlığıyla bağışta bulunabilirsiniz. Kurban ibadetinde kişinin öncelikli niyeti “Allah’ın rızasını kazanmak” olmalıdır. Bu yüzden kurbanın yurt içinde ya da yurt dışında kesilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Kurban ibadetinde önemli olan yoksul insanlara kurban yardımlarının ulaştırılarak onların ihtiyaçlarının giderilmesidir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam