Blog

Temizlik Yardımı

Temizlik Yardımı

İslamiyet’te temizlik temel ibadetlerden birisi olduğu gibi halk arasında da “Temizlik imandan gelir” gibi pek çok farklı söz, geniş bir yer bulmuştur. Ancak maddi imkânsızlıklar nedeni ile geçimini zor sürdüren kişiler temizlik konusunda gereksinimlerini karşılamayabilmektedir. Bu tür durumda olan vatandaşların temizlik gibi temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına Deniz Feneri tarafından temizlik yardımı adı altında bir proje sürdürülmektedir. İhtiyaç sahibi kişi ve ailelerin temizlik ürünlerine ulaşmasını sağlayan proje kapsamında her aileye temizlik ürünlerinin yer aldığı setler verilmektedir.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi Müslüman vatandaşları kapsayan projede durumu uygun olan kişilerin yaptığı bağışlar, toplum arasında dayanışmayı arttırdığı gibi ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderilmesini de sağlamaktadır.

Temizlik yardımı nasıl yapılır?

Temizlik yardımı yaparak bir kişinin belirli bir süre boyunca temizlik ihtiyacını gidermesini sağlamak isteyenlerin 150 TL bağış yapması yeterli olmaktadır. Sağlıklı, temiz ve dini açıdan da uygun görüldüğü şekilde ibadetlerini yapma imkânına sahip olacak olan ihtiyaç sahiplerine siz de Deniz Feneri aracılığı ile el uzatabilirsiniz. Yapılacak olan her bir set yardımı, ihtiyaç sahibi bir kişiye çok kısa süre içerisinde ulaştırılmaktadır. Özel olarak hazırlanan setler, bir kişinin uzun süre kullanabileceği şekilde düzenlenmiştir.

Deniz Feneri internet sitesi üzerinden yardım yapma imkanı bulunmayan kişilerin daha kolay bir şekilde bağış yapabilmesi adına SMS yöntemini tercih etmesi uygundur. SMS ile yapılacak bağışlarda TEMİZLİK yazılarak 5560’a mesaj gönderilmesi yeterlidir. Gönderilecek her bir mesaj 10 lira ile ücretlendirilmektedir. Kişiler dilediği kadar mesajı arka arkaya atabilir. Bu sayede her bir mesajın 10 lira ile ücretlendirmesi ile projeye daha fazla destek sağlanmaktadır. Her yıl binlerce kişinin yararlandığı bu yardımlara sizler de belirtildiği şekilde bağış yaparak destek sağlayabilirsiniz.

Temizlik setinde neler var?

Deniz Feneri tarafından sunulan yardımlar ile ihtiyaç sahiplerine verilen temizlik setleri içeriği ise şöyledir.

  • Çamaşır deterjanı 4 kg 1 adet
  • Bulaşık deterjanı 750 ml 2 adet
  • Banyo sabunu 4’lü 1 paket
  • Şampuan 600 ml 2 adet
  • Sıvı sabun 400 ml 2 adet
  • Islak Havlu 90'lı 1 paket
  • Diş Fırçası 2 adet
  • Diş Macunu 100 ml 2 adet
  • Çamaşır Suyu 810 ml 2 adet
  • El Dezenfaktanı 1 Litre

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam