Blog

Türkiye'de 2022'de Su kuyusu açma maliyeti ne kadar?

Türkiye'de 2022’de su kuyusu açma maliyeti ne kadar?

Türkiye'de temiz su kaynaklarına ulaşım noktasında insanların çeşitli seçeneklerinin bulunması, temiz suya ulaşımın kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Ancak kısıtlı imkanlar, maddi ve manevi imkânsızlıklar temiz suya ulaşmada dahi zorluklar yaşanmasına yol açmaktadır. Bu tür coğrafyalarda su kuyusu açılarak su ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir. Bu nedenle de Afrika'daki vatandaşlara yardım edilebilmesi adına çeşitli projeler yapılarak yardım eli uzatılmaktadır.

Türkiye'de bu alanın öncülerinden bir tanesi olan ve 2000'in üzerinde su kuyusu açarak milyonlarca insanın hayatına dokunan Deniz Feneri, su kuyusu açılmasına destek vermek isteyenler için yardım imkanı yaratmaktadır. Türkiye'de 2022'de su kuyusu açma maliyeti çok uygun seviyelerde olsa da Afrika'da yapılacak çalışmalar için daha yüksek maliyetlerin karşılanması gerekmektedir.

2022’de su kuyusu açma maliyeti ne kadar?

Coğrafya Afrika olduğunda su kuyusu açılması için 1500 Euro ile 3500 Euro arasında bir maliyet ortaya çıkmaktadır. Deniz Feneri, anlaşmalarında maliyetleri uygun seviyelerde tutmaktadır. Düşük maliyetler, daha fazla su kuyusunun bölgeye kazandırılmasını sağlamaktadır. Su kuyuları açılması adına yapılan yardımların istenen seviyelere ulaşması ile birlikte yeni bir su kuyusunun daha bölgeye kazandırılmaktadır.

Yapılan yardımlar ile 2 bini aşkın su kuyusunun bölgede hizmet vermesini sağlayan Deniz Feneri, projesini sürdürdüğü gibi yeni yardımlarla daha fazla kişiye ulaşma imkanı elde etmektedir. Deniz Feneri’nin su kuyusu projesine destek vermek ve temiz suya daha fazla kişinin ulaşmasını sağlamak istiyorsanız bağış yapabilirsiniz.

Bağışlar için herhangi bir limit ya da sınırlama bulunmamaktadır. Kişiler, kendi maddi imkanları kapsamında dilediği kadar tutardaki parayı yardım olarak bağışlayabilmektedir. Daha düşük miktarlarda yardımda bulunmak isteyenler Deniz Feneri SMS ile yardım seçeneğini de değerlendirebilir.

Aktif olarak devam eden Bin Şehit Bin Su Kuyusu Projemizde destekte bulunmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Link: Deniz Feneri Su Kuyusu Projeleri

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam