Blog

ÜÇ AYLARINIZ MÜBAREK OLSUN.

Üç ayların bereketini ülkemizde ve gönül coğrafyamızda birlikte yaşıyoruz.

Gönüllerde tebessüm, kalplerde iyilik, ellerde sevinçli bekleyiş, Üç ayların bereketini Ülkemizde ve gönül coğrafyamızda birlikte yaşıyoruz.

Zekat, sadaka, gıda, fitre ve fidye bağışlarınızla ihtiyaç sahibi ailelerin yüzleri gülsün.

Bağışlarınızla, Üç aylarda ihtiyaç sahiplerinin sevindiriyor onların mutluluklarına ortak oluyoruz.

Zekat bağışlarınızı Ramazan ayını beklemeden derneğimize yapabilirsiniz. Zekatlarınızla her yıl olduğu gibi bu yıl da on binlerce ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştıracağız. Gıdadan giyime, yakacaktan medikal ve nakdi yardımlara kadar birçok kalemde yardımları, ülkemizdeki ve gönül coğrafyamızdaki mazlumlara ulaştırıyoruz.

Her Güne Bir Sadaka projemize, kredi kartlarınızdan küçük miktarlarda da olsa vereceğiniz bağışlar birçok mağdurun dertlerine derman olacaktır. Örneğin, projemize günlük sadece 1 TL’lik bağışınız size aylık 30 TL olarak yansıyacak ve küçük bağışlar birikip bir iyilik denizine dönüşecek.Projemize aynı zamanda 5560’a SADAKA yazıp SMS atarak tek seferlik 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

"Bir Yetim Büyütüyorum" adlı yetim projemiz kapsamında dünyanın farklı bölgelerinde binlerce yetimi sürekli takip ediyor ve onlara destek oluyoruz. Mübarek Ramazan ayında Yetim çocuklarında yüzü gülsün. Savaşlar, kuraklık, yoksulluk ve doğal felaketler sonucu yetim kalmış çocuklara aylık 350 TL bağış yaparak onların hayatını güzelleştirebilirsiniz.SMS ile yardım için“YETIM” yazıp 5560’a SMS göndererek çocuklar için 25TL’lik bir destek sunabilirsiniz.

Ramazan’da Hediyelerin En Güzeli Ku’an-ı Kerim projemizle Afrika'da ihtiyaç duyulan yerlere Kur'an-ı Kerim dağıtıyoruz. Afrikalı Müslüman kardeşine 60 TL’lik bağış ile Kur’an hediye edebilirsin. Defter ve kalemi olmayan Afrikalı kardeşlerimiz, Kur’an öğretimini Luh adı verilen tahtalar üzerine kömürler ile yazarak öğrenmeye çalışıyor. Bu zor şartlar altında Kur’an öğrenen çocukların bizlerden en büyük isteği Elif-Ba ve Kur’an-ı Kerim.SMS ile yardım yapmak için KURANI KERİM yazıp, 5560’a gönderin 25 TL bağışta bulunun.

Derneğimiz Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı yıl boyunca dünyanın birçok yoksul ülkesinde günlük olarak kestirip ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Kurbanlar İslami kurallara uygun olarak kesilip ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor.

Yurt içi Adak bağışı 2.700 TL, Yurtdışı adak bağışı 1400 TL'dir.

Bağışlarınızı derneğimizin web sitesi üzerinden ya da bankaların internet siteleri üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Ayrıca birçok projemize destek olmak için DESTEK yazıp 5560’a 25 TL de bağışlayabilirsiniz.

IBAN kullanarak bağış yapmak için:

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI

TR16 0020 5000 0000 0999 9000 02

_________________________________________

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Dernek Kütük No:34-090-003); 2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu'nun 6. maddesi uyarınca ve Bakanlar Kurulu'nun aldığı 12.07.2005 tarih ve 2005/9171 sayılı kararınca "izin almadan yardım toplayabilen kurum ve kuruluşlar" arasında yer almaktadır. Faaliyet belgesinde bulunan kayıt sicil numaramız ile derneğimize yapılan bağışlar kurumlar ve gelir vergisinden düşülebilmektedir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam