Blog

Yardım Kumanyası Nedir?

Günümüzde yardıma muhtaç birçok insan bulunmaktadır ve bu insanlara yardım kumanyası gönderilmektedir. Peki Yardım Kumanyası Nedir? açıklayalım.

Yardım Kumanyası Nedir?

Deniz Feneri, gerçek ihtiyaç sahiplerine birçok alanda yardımlar ulaştırıyor. Bu yardımlardan biri de kumanya desteğidir. İhtiyaç sahibi kişi ya da ailelere, gerekli sosyal inceleme yapıldıktan sonra Yardım Değerlendirme Komisyonu'nun kararlarına göre bir kere ya da periyodik olarak gıda kolisi ulaştırıyoruz. Kuru gıda ve kahvaltılık olmak üzere gıda yardımları gönüllüler veya dağıtım görevlileri tarafından teslim edilmektedir. Bunun haricinde her dönem Ramazan Ayı, Kurban ve Ramazan Bayramları kapsamında kumanya, kurban eti gibi gıda yardımları da yapılmaktadır.

Türkiye'de birçok insanın yoksulluk sınırında yaşamaktadır ve acil gıda desteğine ihtiyaç duyduğu herkes tarafından bilinmektedir. İnsanlığın bu en önemli sorununun bilincinde olarak hayata geçirilen Bir Kumanya da Sen Bağışla kampanyasıyla ihtiyaç sahibi ailelere erzak kolisi ulaştırmaktayız. Maddi durumu iyi olmayan ve bu nedenden dolayı yiyecek ve gıda konusunda sıkıntı yaşayan yoksul kardeşlerimize göndereceğimiz kumanya bağışı yardımları ile, onların da bu Ramazan’da gıda endişesi duymadan oruçlarını tutmalarını sağlayabiliriz.

Bu ramazan ayında da yoksul kardeşlerimizin yüzünü güldürmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Yapacağınız bağışlarla beraber yardıma muhtaç kimselere yardımları ulaştırmaktayız. Açlıkla mücadele eden binlerce insanın bulunduğu bu dünyada imkanı olan her insanın yardımda bulunması bu insanlara umut ışığı olmaktadır. Yapılan her bağış yardıma muhtaç insanların karınlarının doymasına vesile olur. Gönüllü ve çalışma arkadaşlarımızla dünyanın her yerine yardım ulaştırmak için sürekli çalışıyoruz. Gönüllü arkadaş sayımız arttıkça dünyanın çoğu yerine çok geç olmadan ulaşabiliyoruz. Bu sayede açlıkla mücadele eden insanlara yardımlarınızı daha erken ulaştırabiliyoruz. Yardım bekleyen milyonlarca yoksul insan bulunmaktadır ve bu insanlara yardım ulaştırmak bizim görevimizdir. Bu yüzden gece gündüz demeden ihtiyacı olanlara yardım eli uzatıyoruz. Sizlerin de destekleriyle tüm yoksul insanlara ulaşmayı hedefliyoruz. Yardım bekleyen milyonlarca insana ulaşarak yüzlerinin gülmesini sağlıyoruz. Sizler de bu kardeşlerimizin yüzlerini güldürmek isterseniz bir kumanya da sen bağışla kampanyamıza destek olabilir yardımlarınızı iletebilirsiniz.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/kumanya-bagisi_279/

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam