Blog

Yemen Kurban Bağışı

Yemen'de kurban bağışı bir hisse için 2.800 TL'dir.

Yemen kurban bağışı ile bu insanların açlıktan ölmelerinin önlerine geçebilirsiniz. Çoğu anne açlıktan çocuklarını emziremiyor ve birçok bebek hayatını kaybediyor. Bu zorlu zamanlarda kurban bağışında bulunabilir ve bu insanlar için umut ışığı olabilirsiniz. Kurban bağışlarınızı Yemen'de bulunan yoksul insanlara ulaştırarak onları yaşamana bağlamanızı sağlıyoruz. Açlıktan ve temiz su eksikliğinden birçok insan hastalanıyor ve yaşama veda ediyor. Bu insanların daha sağlıklı bir şekilde hayata tutunmalar sizlerin de destekleriyle gerçekleşiyor. Yemen'de her dakika bir insan açlıktan ve hastalıktan hayatını kaybediyor. Sizler de kurbanlarınızı bağışlayarak hem dini görevinizi yerine getirmiş hem de bu insanların yaşama tutunmasını sağlamış olursunuz.

Yemen’de milyonlarca insankıtlığın kıyısında olabilir. Yemenlilerin yarısından fazlası doğru düzgün beslenemiyor. 2014 yılının sonlarında ülke kaosa sürüklendi. Yemen'de kısa süre sonra başlayan iç savaş ülkeyi ikiye böldü. İki tarafın da farklı ülkelerden desteklenmesiyle iç savaşın şiddeti her geçen gün arttı. Halkın çoğunluğu insani yardıma muhtaç. Bugün Yemen’in gıda ihtiyacının %90’ı ithal edildiğinden limanlar çok önemlidir. Gemilerle yabancı ülkelerden yapılan yardımlar şehirlere büyük zorluklarla ulaşmaktadır. Büyük şehirlerin girişleri ayrılıkçı güçler tarafından kontrol edilmektedir. Bu şehirlerde açlığın yanı sıra bulaşıcı hastalıklar da yaygınlaşmaktadır. Bu sebeple evlerini terk edip kırsal alanlara yerleşen şehirlilerin sayısı giderek artmaktadır. Yemen’de devam eden savaşlar nedeni ile ülke nüfusunun çoğunu oluşturan 2 milyon bebek hayatını kaybetmek üzere ve milyonlarca insan yetersiz gıda nedeni ile ölüm tehlikesi ile karşı karşıya.

Yemen kurban bağışı ile kurbanlarınızın vekaletini bize vererek yardıma muhtaç kişilere ulaştırmış olursunuz. Yapacağınız bağışlar insanların hayatta kalmasına büyük ölçüde yarar sağlamaktadır. Bu sayede sadece dini vazifenizi yerine getirmiş değil aynı zamanda bu yoksul insanların hayatlarına dokunmuş olursunuz. Yapacağınız her yardım bir bebeğin annesinin gözü önünde hayattan kopmamasını sağlamaktadır. Bir ailenin yüzünü güldürmek sizlerin elinde. Kurban bağışının önemi bu yüzden çok fazladır. Yapılan her bağış kurtarılan bir insan ve bir aile demektir. Sizler de durumunuz yettiğince bağışta bulunarak bu insanların daha güçlü bir şekilde hayata sımsıkı sarılmasını sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam