Blog

Yeni öğretim döneminde destek Deniz Feneri'nden

Eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte yardıma muhtaç ailelerin eğitim öğretim desteği alabilmesi adına Deniz Feneri tarafından kırtasiye yardımı başlatıldı. Kırtasiye seti yardımı kapsamında öğrencilerin eğitim öğretim dönemi boyunca ihtiyaç duyabileceği pek çok farklı kırtasiye malzemesini set olarak sunan Deniz Feneri, böylece ihtiyaç duyan ailelerin yanında yer alıyor.

Türkiye'nin dört bir yanından yapılan yardımlar ile öğrencilere sunulan kırtasiye setinde kalemler, çantalar, boyalar, defterler ve kalemlik gibi en çok ihtiyaç duyulan ürünler bulunuyor. Özellikle daha fazla öğrenciye ulaşılabilmesi adına yardımların büyük önem taşıdığı kırtasiye yardımında, Türkiye'de isteyen herkes yardımlara katılabiliyor. Cep telefonlarının SMS bölümü üzerinden yapılacak katılım sayesinde öğrencilerin daha iyi şartlarda yardım eğitim alabilmesi sağlanabiliyor. Deniz Feneri gelen yardımlar ve imkanlar dahilinde tüm öğrencilere ulaşarak eğitim döneminde kalemi, silgisi ve defteri olmayan öğrenci kalmaması adına yoğun bir çaba gösteriyor.

Deniz Feneri Kırtasiye Yardımı Nasıl Katılım Sağlanır?

Deniz Feneri tarafından öğrencilere sunulan kırtasiye yardımında, okul seti olarak belirlenen liste dahilindeki malzemeler verilmektedir. Kırtasiye setinin tümünü satın alarak bir çocuğun eğitim öğretim dönem boyunca ihtiyaç duyabileceği kırtasiye desteğini vermek isteyen yardımseverler internet sitesinden yardımı gerçekleşirebilir ya da iletişime geçebilirler. 225 TL karşılığında yapılacak bu yardım ile birlikte çocukların bir yıl boyunca ihtiyaç duyabileceği tüm kırtasiye malzemeleri temin edilecektir. Ancak mevcut tutarın yüksek gelmesi halinde, az da olsa yardımcı olmak isteyenler 10 TL kırtasiye yardımı da yapabilmektedir. 10 TL kırtasiye yardımı yapmak isteyen vatandaşların ise KIRTASİYE yazarak 5560 numaralı SMS hattına mesaj göndermesi yeterli. Yapılacak bu yardımlar ile birlikte tutarlar, yardım havuzuna eklenecektir.

Yardımseverler ile ihtiyaç sahiplerini bir araya getirerek her konuda bir köprü görevi üstlenen Deniz Feneri, eğitim döneminin başlaması ile birlikte ihtiyaç sahibi çocukları ve aileleri unutmadı. Türkiye'nin dört bir yanındaki merkezler aracılığı ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin ve ailelerinin belirlenmesini sağlayan Deniz Feneri, gelen yardımları hızlı bir şekilde ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyor. 2021 yılı itibarı ile başlatılan yeni kırtasiye yardımı kapsamında ise “Çantalar Dolsun Çocuklar Mutlu Olsun” sloganı ile yeni bir kampanya başlatan Deniz Feneri’ne sizler de destek verebilir ya da ihtiyaç sahibiyseniz iletişime geçerek kırtasiye yardımı alabilirsiniz.

Toplam