Blog

Yetim Bağışı

Yetim Bağışı

Türkiye'de ve dünyanın diğer Müslüman bölgelerinde afetler, yaşanan kuraklıklar, maddi imkânsızlıklar ya da savaş gibi nedenlerle yetim kalan binlerce çocuk bulunmaktadır. Zorlu coğrafyalarda yetim kalınması ile hayatta daha da geride kalan ve daha fazla çaresizlik içerisine düşen yetim çocukların hayata hazırlanması ve ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına yetim bağışı adı altında bir proje başlatılmıştır.

Deniz Feneri tarafından yıllardan beri süren bu proje dahilinde yetimlerin daha iyi şartlarda büyümesi, eğitim alması ve temel ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmaktadır. Bir Yetim Büyütüyorum adlı yetim projesinde Türkiye'de ve dünyanın diğer bölgelerindeki yetimler kapsam dahilindedir. Resmi ve gayri resmi rakamlarda 400 milyona yakın yetim çocuğun bulunduğu belirtilirken, bu sayı her geçen gün artmaktadır. Deniz Feneri’nin Bir Yetim Büyütüyorum projesine verilecek destekler ile bir yetim çocuğun daha eğitime, temel gıdaya ve temel ihtiyaçlarına destek verebilirsiniz.

Yetim Bağışı projesine nasıl destek verilir?

Yetim bağışı projesine destek vermek isteyenlerin yetimler için hami olabilmesi mümkündür. Dünya Yetimler günü kapsamında özel olarak kutlanan bugün, çocuklar için yemek, gıda dağıtımları ve diğer desteklerin verilmesiyle geçirilmektedir.

Yetim projesine destek vermek isteyenlerin 175 TL karşılığında destek olabilmesi mümkündür. Bir Yetime Hami olmak isteyenlerin her ay 175 TL yardımda bulunması yeterlidir. Aylık olarak sürekli tekrarlanan bağışlar ile bir çocuğun ihtiyaçlarının düzenli bir şekilde karşılanması sağlanmaktadır. Deniz Feneri yetim çocukların takibini yaparak onların daha iyi yaşam şartlarına sahip olmasının yanı sıra doğru bir şekilde yönlendirilmesini de desteklemektedir. Yetim bağışı için Deniz Feneri sayfasından seçim yapabilir, Türkiye'den ya da diğer Müslüman ülkelerden bir çocuğa yardım eli uzatabilirsiniz.

Yetimler için sürdürülen tek proje Bir Yetim Büyütüyorum projesi değildir. Çocukların; eğitim, gıda, kıyafet, bayram gibi özel dönemler için bayram harçlığı gibi ihtiyaçları da Deniz Feneri tarafından başlatılan projeler ile desteklenmektedir. Bu bakımdan maddi durumu uygun olan Müslüman vatandaşların, diğer Müslüman çocuklara el uzatarak yardımlaşması iyi bir ibadet yapılmasına destek sağlar. Düzenli olarak her ay bağış yapma imkanı bulunmayan kişiler yetim evlerine bağışta bulunarak da bu özel ve anlamlı projeyi destekleyebilir.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam