Blog

Yetim Bağışının Önemi

Dünya üzerinde binlerce yetim kalmış çocuk bulunmakta. Bu çocuklara yardım etmek çok önemlidir. Yetim Bağışının Önemi nedir bir göz atalım.

Yetim Bağışının Önemi

Savaş, doğal afet, kuraklık ve yoksulluk nedeniyle yetim kalmış çocuklara sizlerin de yardımlarıyla destek olmaktayız. Bir Yetim Büyütüyorum isimli projemiz ile dünyanın farklı bölgelerinde binlerce yetimi sürekli takip ederek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Savaşlar, yoksulluk, kuraklık ve felaketlerin yaşandığı dünyada yetim kalan çocukların sayısı Unicef'in son raporuna göre 200 milyona yaklaştı ancak bu sayı gayr-i resmi kaynaklara göre 400 milyona yakın. Kriz ortamından fazlasıyla etkilenen ve türlü tehditlerle karşı karşıya olan yetimlere sahip çıkılması gönül coğrafyamızın huzuru ve birlikteliği için hayati önem taşıyor.

Deniz Feneri Derneği'nin yetim çalışmaları dünyanın birçok yerinde yıllardır devam ediyor. Daha önce yaptığımız Gazze Selam Anaokulu, Kenya Yetimhanesi ve Sri Lanka Yetimhanesi bu desteklerden sadece bazıları. Yüzyılın İyilik Hareketi Deniz Feneri'nin yetim çalışmaları yetim çocukların kendi yaşıtlarıyla aynı şartlarla büyümesine ve yaşamasına fırsat sağlıyor. Yetim ailelerini de destek vererek, yetimlerin kendi yuvalarında yetişmeleri için gayret gösteriyor. Bir Yetim Büyütüyorum sloganıyla Türkiye ve dünyanın diğer coğrafyalarında 125 TL karşılığında yetimlere hami bularak şefkate muhtaç çocuklarımıza destek oluyoruz. Ayrıca Dünya Yetimler Günü olarak kabul edilen her Ramazan’ın 15’ci günü derneğimiz, 3 kıtada onlarca ülkede yetim sofraları kurup, gıda dağıtımı yaparak ve yetimlere bayram harçlığı da dağıtarak yetimlere yardımcı oluyoruz.

Yetim kalmış çocuklara iyi imkanlar sağlamak ve hayata daha sıkı tutunmalarını sağlamak sizlerin elinde. Yapacağınız bağışlar ile bu çocukların mutluluğuna vesile olabilir ve onlara iyi imkanlar sunabilirsiniz. Özellikle doğal afet yaşanan veya savaş bölgelerinde yetim kalmış çocuklarımız için yetim çalışmaları ile kimsesiz çocuklarımızın temel ihtiyaçlarını ve eğitim ihtiyaçlarını gideriyoruz. Ayrıca savaş, afet ve yoksulluk bölgelerinde yetimlere destekte bulunarak barınma, giyse, gıda ve sağlık gibi ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyoruz. Din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin kimsesiz, korunmaya muhtaç ve istismara açık çocukları korumak, ihtiyaçlarını gidermek ve aile sevgisinden mahrum bırakmamak amacıyla yetim çocuklarımıza yardımlarımızı ulaştırarak sevgiye hasret gönüllere umut olmaya çalışıyoruz. Sizlerin de destekleriyle binlerce yetim çocuğa ulaşıp onların ihtiyaçlarını karşılayarak daha yaşanabilir bir ortam sunuyoruz.

https://www.denizfeneri.org.tr/yetimler/

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam