Blog

Yetim iftarları

Yetim iftarları

Ramazan ayının başlaması ile Deniz Feneri projesi dahilinde Yetim İftarları da verilmeye başlanıyor. Her yıl gelenek haline gelen yetim iftarları, Türkiye dahil olmak üzere Deniz Feneri’nin hizmetlerini ulaştırdığı ve yardımlarda bulunduğu farklı kıta ve ülkelerde gerçekleştiriliyor. Büyük zorlukların yaşandığı, maddi ve manevi imkansızlıkların olduğu ülkelerde yetim iftarları ile tüm çocuklar, Ramazan ayında sağlıklı beslenme imkanı elde edebiliyor. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Ramazan'ın 15. gününü İslam Dünyası Yetimler Günü olarak ilan etmesi sonrası Deniz Feneri tarafından başlatılan proje, 15 Ramazan'da gerçekleştiriliyor. Böylece yetimler iftarlar ile yeme içme imkanı bulurken, İslam dünyası, Yetimler Gününü de birlikte geçirebiliyor.

Yetim iftarları kapsamında hangi yardımlar yapılıyor?

Yetim iftarları projesi, Deniz Feneri’nin projelerinden sadece bir tanesidir. Özellikle ihtiyaç sahibi yetim ve öksüzlere Ramazan ayı başta olmak üzere yılın her günü yardımların ulaştırılması için farklı çalışmalar gerçekleştiren Deniz Feneri, Ramazan ayı gibi İslamiyet'in çok önemli dönemlerinde yardımlarını dört bir bölgede yoğunlaştırıyor.

Böylece yetim çocuklar başta olmak üzere yetim ve öksüz ailelerin katılacağı iftar organizasyonları, ailelerin ihtiyaç duyduğu Ramazan kampanyalarının verilmesi, yetim ve öksüzler için başlatılan farklı bir proje olan bayram harçlığı ve bayramlık giysilerin dağıtılması da Deniz Feneri tarafından sağlanıyor.

Yetim iftarları projesine nasıl destek sağlanır?

Yetim iftarları projesine destek vererek Türkiye dışındaki Müslüman vatandaşlara yardım etmek isteyenlerin 1 kişilik iftar bedelini bağış olarak Deniz Feneri’ne vermesi yeterli. Yurt içinde gerçekleştirilecek yetim iftarlarında 1 kişilik iftar bedeli 60 lira olarak belirlenirken, yurt dışındaki iftarlarda 1 kişilik iftar bedeli 52 lira olarak belirlenmiştir.

Yardımseverler yapacakları yardımlarda kaç kişi için iftar desteği vermek istiyorsa bu kadar tutarı Deniz Feneri bağış bölümlerinden ulaştırabilmektedir. Bağış yap bölümleri üzerinden yapacağınız yardımlar ile toplanan tüm bağışlar, organizasyonların gerçekleştirilmesi ile yardımseverlere ulaştırılacaktır. İftarlar, sürekli yapılan bir yardım olduğu yardımseverlerin maddi durumu uygun oldukça Deniz Feneri projesine destek vermesi, projenin sürdürülebilirliğine de katkı sağlayacaktır.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam