Blog

Yetim ve Öksüzlere Bayram Harçlığı

Yetim ve Öksüzlere Bayram Harçlığı

Bayramda yetim ve öksüzlerin buruk kalmaması ve bayram sevincini yaşayabilmesi adına Deniz Feneri tarafından yetim ve öksüzlere bayram harçlığı adı altında proje başlatılmıştır. Yıllardan beri devam eden ve binlerce yetim ve öksüze yardımların ulaşmasını sağlayan bayram projesine siz de destek verebilir, yardım eli uzatabilirsiniz.

Yetim ve öksüzlere bayram harçlığı projesinde kimlere yardım ediliyor?

Bayram sevincini en çok çocuklar yaşadığı gibi yetim ve öksüzlerin annesiz ve babasız kalmış olması, bayramların buruk geçmesine neden oluyor. Deniz Feneri yetim ve öksüzlere bayram harçlığı projesinde ise Türkiye'de ve dünyanın dört bir yanındaki Müslüman ülkelerde zor durumda ve ihtiyaç sahibi olan yetim ve öksüzlere ulaşılıyor. Yetim ve öksüz çocukların bayramda yüzlerinin gülmesi, ihtiyaçlarının karşılanması ve bayram sevincini yaşayabilmesi adına yollanan bayram harçlığı bağışları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bugüne kadar binlerce yetim ve öksüzün yararlandığı proje kapsamında yapılan yardımlar arttıkça daha fazla çocuğa erişim sağlanabiliyor.

Yetim ve öksüzlere bayram harçlığı projesine nasıl destek verilir?

Yetim ve öksüzlere bayram harçlığı projesine destek vermek isteyenler yapacakları her 200 liralık bağış ile ihtiyaç sahibi bir mazlum çocuğa ulaşılmasını sağlıyor. Bayramın tam anlamı ile yaşanabilmesi adına kişiler maddi imkanları dahilinde dilediği kadar bağış yapabilmektedir. Bu bakımdan bağışlarda herhangi bir alt ya da üst limit bulunmamaktadır.

200 TL yardım yapamayacak kişiler Deniz Feneri SMS sistemi üzerinden daha az miktarlarda yardım yapma imkanına sahiptir. Bayram harçlığı projesine SMS ile katılmak isteyenlerin ise telefonlarının SMS bölümüne HARÇLIK yazarak 5560’a SMS olarak göndermesi yeterli olmaktadır. Yardımseverlerin her bir SMS’i 10 lira ile ücretlendirilmektedir. Böylece mobil operatör faturasına yansıtılacak olan tutarın ödenmesi ile kişiler yardımlarını daha kolay ve pratik bir şekilde yapabilmektedir. Yapacağınız yardımlarda Deniz Feneri online bağış sayfası üzerinden kolay bir şekilde istediğiniz tutarı gönderebilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam