Blog

Yoksullara Yardım

Bazı insanların yaşam koşulları her geçen gün daha kötüye gitmektedir. Bu yüzden Yoksullara Yardım önemlidir. Yoksullara Yardım nedir? inceleyelim.

Yoksullara Yardım

Dünya genelinde milyonlarca yoksul insan bulunmaktadır. Bu insanlar yoksulluğun verdiği birçok zorlukla mücadele etmektedir. Türkiye sınırında yaşanan son olaylar 1 milyondan fazla kişinin daha göç etmesine neden oldu. Her şeylerini geride bırakıp canını kurtaran insanlar buldukları bir zeytin ağacının dibinde yaşamaya çalışıyor.

Sarınacak battaniye, yiyecek ekmek bulamayan yüz binlerce insan dışarıdan gelecek yardımlara ihtiyaç duyuyor.

Deniz Feneri ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi, bebek maması, bebek bezi, hijyen seti, battaniye, yatak, mutfak seti, acil gıda paketi gibi yardım malzemeleri ulaştırıyor. Suriye’de iç savaşın başladığı tarihten bu yana Türkiye sınırına yakın İdlib başta olmak üzere Azez, Afrin, Bayırbucak, Cerablus, Kuzey Hama ve Halep gibi birçok bölgeye yüzlerce TIR’lık insani yardım malzemesi gönderen yardım kuruluşumuz, kışın girmesiyle birlikte İdlib’le birlikte Tel Abyad ve Resulayn bölgelerindeki savaş mağdurlarına destek için hayırseverlere yardım çağrısında bulunuyor. Yapacağınız bağışlar ile savaşın vurduğu insanlara yardımcı olabilirsiniz. Birçok insan savaş nedeniyle evsiz ve yoksul kaldı. Bu insanlara destek olmak sizlerin elinde.

İdlib, gerginliği azaltma bölgesi ilan edilerek çatışmalardan arındırılmasına rağmen, rejim güçlerinin bombardıman ve saldırıları bu bölgeyi de vuruyor. Uzun bir süredir devam eden bu saldırılar, 2019 sonuna doğru daha da yoğunlaştı. Binlerce sivilin hayatını kaybettiği bombardımanlar sonucunda, 312 bin sivil Türkiye sınırına yakın bölgelere göç etti. Savaşla beraber nüfusu 4 milyona yaklaşan İdlib, ağırlıklı olarak Sünni Müslümanların yaşadığı bir yerdir. Rejimin kendine düşman olarak gördüğü kendi halkını acımasızca bombalamakta maalesef olan yine masum insanlara olmaktadır. İdlib'de şu ana kadar evlerini terk edenlerin sayısı 250 binden fazladır. Yapılan saldırılardan sonra çok fazla can ve mal kaybı yaşayan ve yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmek için devamlı çalışmaktayız. Bu çalışmalar sonucu yardıma muhtaç tüm insanlara yardım etmekteyiz. Yapılan her yardım, yardıma muhtaç insanların hayatlarını değişmektedir. Sizler de bu insanlara için bağış yaparak onların yaşamlarına dokunabilirsiniz.

https://www.denizfeneri.org.tr/bagis/idlib-deniz-feneri-koyu_1810/

\"\"

\"\"

Toplam