Blog

Yurt Dışı Kurban Bağışı

Yurt dışı kurban bağışı bir hisse bedelimiz 1.700 TL'dir.

Yurt dışı kurban bağışı ile yardıma muhtaç birçok insana ulaşabilirsiniz. Dünyanın birçok bölgesinde bulunan mağdur ve muhtaç ailelere hediye olarak gönderilen kurban bağışı sınırların ötesine mutluluğu taşımaktadır. Kurban, kişisel bir ibadet olmanın ötesinde, toplumda kardeşliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın ruhunun canlı tutulmasına vesile de olmaktadır. Zenginlerin, mallarını Allah rızası için başkalarıyla paylaşması, bu niyetle harcama yapması, onları cimrilikten ve dünya malına düşkün olmaktan kurtarır. Yardıma muhtaç kişilere ulaşan kurbanlar vesilesiyle fakir ile zengin aynı kurbanın sevap ve şükrüne nail olur. Böylece sosyal adalet vuku bulmuş olur. Yoksulluk ve sefalet yüzünden sıkıntılar çekmiş, belki de uzun zamandır ağzına bir lokma et koyamamış fakir kimseler, kurban bağışları vesilesiyle bol bol et yeme fırsatına kavuşmaktadır. Bu sayede yoksul birçok insanın kalbine dokunmuş oluyorsunuz.

Yurt dışı kurban bağışlarını Deniz Feneri Derneği bu yıl tam 20 ülkeye ulaştıracak. Yapılan her kurban bağışı yoksul ailelerin yüzünde gülümseme olacaktır. Doğal afet, kıtlık, savaş mağduru ve mültecilik gibi sorunlarla mücadele eden insanlara yapacağınız bağışlar ile karınlarının doymasına vesile oluyorsunuz. Kurban ibadeti yoksul ülkelerde yaşayan insanlar için büyük bir mutluluk kaynağı oluyor. Yapacağınız her kurban bağışı daha çok insanın karnının doyması demektir. Kurbanlarınız tamamen İslami usullere göre kesilip ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Yurt dışı kurban bağışlarını daha önceden detaylı bir şekilde araştırdığımız ve belirlediğimiz yoksul insanlara ulaştırmaktayız. Yurt dışı kurban bağışlarınız sayesinde yardıma muhtaç birçok insanın açlıktan ölmesinin önüne geçiyoruz.

Bugün şehir hayatının yoğunluğu ve imkanların azlığından dolayı imkan bulamayan ve kurban ibadetini yerine getirmek isteyen bağışçılarımızın veya dünyanın bir ucunca bizden yardım bekleyen insanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bağışlanan kurban hisselerinin toplu olarak organize edilmesini ve paylar halinde dağıtılmasını sağlıyoruz. Dünya üzerinde birçok ülkede açlıkla mücadele eden yardıma muhtaç insanlar bulunmaktadır. Yurt dışı kurban bağışı desteğinizle bu insanlara kurban bağışlarınızı ulaştırıyoruz. Kurban bağışı ile yoksulun yalnız olmadığını ve her zaman yanlarında destek olacaklarını göstermiş olursunuz. İnsanlara umut olmak için bağışlarınızı bekliyoruz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam