Blog

Yurt dışında su kuyusu açtırma ücreti?

Yurt dışında su kuyusu açtırmak ne kadar?

Yurt dışında su kuyusu açtırmak için bölgesel olarak farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar ise su kuyusu açtırmanın maliyetlerini değiştirmektedir. Bölgedeki temiz su kaynaklarından yararlanılması için Deniz Feneri özel olarak çalışmalarını sürdürerek uygun yerlerde su kuyuları açmaktadır. Başlatılan proje kapsamında su kuyusu açma maliyetleri çok daha ekonomik seviyelere getirilmektedir. Bu bakımdan Afrika gibi temiz suya ulaşmada zorlukların yaşandığı bölgelerde Deniz Feneri’ne yapılacak yardımlar, daha fazla kişinin temiz suya ulaşmasını sağlayacaktır.

Yurt dışında su kuyusu açtırmak için bireysel yapılacak çalışmalar çok daha yüksek maliyetlerin karşılanmasını zorunlu kılacağı gibi Deniz Feneri gibi yıllardan beri bölgede çalışmalar yapan bir dernek ile bu çalışmaların sürdürülmesi hem daha hızlı hem de daha ekonomik bir şekilde su kuyularının açılmasını sağlar.

Yurt dışında su kuyusu açtırma fiyatı ne kadar?

Yurt dışında su kuyusu açtırma bedeli 1500 Euro ile 3500 Euro arasında değişmektedir. Ülkelere ve bölgedeki su kaynak rezervlerine göre değişkenlik gösteren maliyetler, yapılacak projeye göre belirlenmektedir. Bu bakımdan Deniz Feneri projelerine destek vermek isteyenler, istediği kadar miktarda yardımda bulunabilir ve daha fazla su kuyusunun açılmasını destekleyebilir.

Yapılacak yardımlar bir su kuyusu açmak için yeterli olduğu durumlarda Deniz Feneri, belirlenmiş bölgelerde çalışmalara başlayarak en kısa süre içerisinde bölgedeki temiz su ihtiyacını karşılamaktadır. Su kuyusu açılması için daha düşük miktarlarda yardımda bulunmak İsteyenler ise SMS ile katılım sağlayabilmektedir. Telefonların mesaj bölümüne SU yazılarak 5560’a kısa mesaj gönderilmesi, projeye katılım için yeterli olmaktadır.

Afrika'nın çeşitli ülkelerinde bugüne kadar 2000 üzerinde su kuyusu açarak milyonlarca kişinin suya ulaşmasını sağlayan Deniz Feneri, yapılan yeni yardımlar ile projesine devam etmektedir. Sürekli yapılan bölgelerde incelemeler yapılmaktadır. İncelemelerle bir kuyudan olabildiğince daha çok insanın yararlanması için kritik noktalar belirlenir.

Nasıl Destekte Bulunabilirim?

  • Açılacak su kuyuları için SMS ile destek olmak için SU yazıp, 5560’a göndererek 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.
  • Deniz Feneri Derneğinin banka hesaplarına ya da www.denizfeneri.org.tr üzerinden online bağış yaparak mazlumların sevinmesine vesile olabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam