Blog

Yurt İçi Kurban Bağışı

Yurt içi kurban bir hisse bedelimiz 1.400 TL'dir.

Ülkemizde yoksullukla mücadele eden birçok insan bulunmaktadır. Kurban bayramında bu insanlara kurban etlerinizi ulaştırarak durumlarına biraz daha yardımcı olmuş oluyoruz. Yurt içi kurban bağışlarınız ile ülkemizde bulunan yardıma muhtaç insanlara mutluluk kaynağı oluyorsunuz. Ne kadar çok bağış yaparsanız o kadar fazla yoksul insana dokunmuş olursunuz. Kurban ibadeti yardıma muhtaç insanların da durumu iyi olan kullar aracılığıyla Allah'a şükretmesine, dünya malının dağılımı konusunda karamsarlıktan kendini kurtarmasına ve kendini toplumunun bir ferdi olarak hissetmesine vesile olmaktadır. İnsanlar yoksullukla boğuşurken kurban bağışlarınızla onlara bir nebze de olsa yarar sağlayabilirsiniz.

Yurt içi kurban bağışı ile ülkemizde bulunan yoksul insanlara yardım edebilirsiniz. Birçok aile geçimini sağlamakta büyük zorluklar yaşamaktadır. Bu zorluklar yüzünden çoğu zaman aç uyumak zorunda kalan insanlar bulunmaktadır. Çocuklarına yiyecek yemek bulamayan aileler ve açlıktan hastalığa yakalanan birçok çocuk bulunmaktadır. Bu insanların hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak sizlerin elinde. Yapacağınız her bağış bir insanın kurtulmasını sağlamaktadır. Yardıma muhtaç kişilerin karınlarını doyurarak onlara yaşama tutunma fırsatı sunabilirsiniz. Sefalet içinde yaşamaya çalışan ve yiyecek bir parça yemek bulamayan insanlara umut ışığı olabilirsiniz. Yaşamanın çok zor olduğu günümüz şartlarında yoksulluk seviyesi artmakta ve insanların karınlarını doyurması oldukça zorlaşmaktadır. Sizler de durumunuz yettiğince bağış yapabilir ve bu insanlara büyük ölçüde yardımcı olabilirsiniz. Yoksul insanların daha yaşanabilir bir hayat geçirmesi sizlerin elinde.

Yurt içi kurban bağışı Deniz Feneri Derneği tarafından İslami kurallara uygun olarak dernek yetkilileri denetiminde kesilip, bir bütün olarak değerlendirilerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Kurbanlarınızın kesim videoları da sizlere ulaştırılıyor. Bu sayede bağışladığınız kurbanlarınızın sorunsuz kesildiğini gönül rahatlığı ile görebiliyorsunuz. Yapacağınız her bağış bir aileyi bir çocuğun yüzünü güldürebilir ve onların mutluluk sebepleri olabilirsiniz. Kurban bağışlarınız daha önceden tespit ettiğimiz yardıma muhtaç kimselere ulaştırılmaktadır. Ülkemizde yardıma muhtaç birçok insan bulunmaktadır ve sizlerin bağışlarını onlara ulaştırmak bizim görevimizdir. Gönüllü çalışma arkadaşlarımızla ülkenin her bir yerine yardımlarınızı ulaştırıyoruz. Bu sayede ülkenin her yerinde yüzleri gülen ve kalbi umutla dolu insanlar bırakmanıza yardımcı oluyoruz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam