Tuğba Kuru

-Kendinizi tanıtır mısınız? 
Tuğba Kuru, 1988 doğumluyum. İktisat öğrencisiyim. 
 
- Deniz Feneri ile tanışalı ne kadar oldu? 
Çocukluktan başlayan bir tanışma benimkisi. Yaşımın küçük olması sebebiyle katkı sağlayamamıştım. Ama son bir senedir aktif gönüllü olarak yüz yılın iyilik hareketinde yer alıyorum. 
 
- Deniz Feneri ile nasıl tanıştınız? 
Orta okula giderken Deniz Feneri ni televizyondan takip ederdim. Büyüdüğümde orada olacağımı bende yardım edeceğim derdim. Yani çocukluktan başlayan hayalle gerçekleşti tanışmam. 
 
-Gönüllü olma süreci nasıl işledi? 
Derneği aradım, internetten doldurduğum formu bulamadıklarını söylediler. Hem ortamı görmem için hem de bir çaylarını içmem için beni derneğe davet ettiler. Derneğe gittiğimde bir çift güler yüz karşıladı beni. O kadar içten o kadar samimiydi ki. Evet Tuğba sen doğru yerde, doğru yoldasın dedim. Ve o günden sonra kendimi hep dernekte buldum. 
 
- Deniz Feneri 'nde hangi alanlarda çalışıyorsunuz? 
Her alanda çalışıyorum. Benim için lojistik, kurumsal ya da medya ilişkilerinde çalışmak fark etmiyor.Ben yaptığım her işi severek ve mutluluk duyarak yapıyorum. Nerede ihtiyaç varsa ben ordayım. 
 
-Hangi alanda verimli olacağınızı nasıl keşfettiniz? 
Ben her alanda bütünleşiyorum. Görev verildiğinde o görevle özdeşirsen zaten başarılı olursun. 
 
-Hangi sıklıkla geliyorsunuz? 
Ne zaman derslerden bunalırsam, hayata ne zaman farklı bir açıdan bakmak istersem geliyorum. Aslında Deniz Feneri benim ailem, ve insan ailesiyle hep bir arada olur, o yüzden ben sık sık buradayım. 
 
-Derneğe geldiğiniz zaman nasıl bir muamele gördünüz? 
Derneğe geldiğimde bir çift güler yüz karşılamıştı beni. O kadar içten, o kadar samimiydi ki belki hayatım boyunca karşılaşmayacağım bir içtenlikti bu. Sonra burada herkesin böyle olduğunu gördüm. Yaptığı işten son derece emin ve mutlu insanlar gördüm. Yabancılık çekmiyor insan burada. Diyorum ya burası bir aile ve beni de hemen bu ailenin içine aldılar. 
 
-Bir Deniz Feneri Gönüllüsü olarak aynı zamanda dernek bağışçısı mısınız? 
Evet hem gönüllü hem de derneğin bağışçısıyım ve bundan sonra derece mutluyum. 
 
- Deniz Feneri n de sizi en çok etkileyen şey? 
Deniz Feneri nde beni etkileyen ilk başta gelen mektuplar olmuştu. Mektupların her birinde bambaşka dünyalar vardı ve her biri umutluydu. Çünkü onlar için bir liman vardı, Deniz Feneri vardı onlara yardım eden. Ayrıca çalışanların yaptığı işten son derece keyif almaları ve gerçekten gönül işiyle yapmaları etkilemişti beni. Deniz Feneri ismi bile etkiliyor insanı
 
-Böyle bir organizasyonda olmaktan memnun musunuz? 
Tabi ki de hem de çok memnunum. Yaptığım işin son derece doğru olduğuna inandığın yerde mutlu olmamak imkansız. Rabbim izin verdiği sürece burada olacağım. Arkadaşlıklar, dostluklar kuruldu burada. Burası çok büyük bir zevk benim için. 
 
- Deniz Feneri 'ne yeni gönüllüler kazandırdınız mı? 
Tabi ki, ayrıca birçok internet sitesinde ve internetten radyo yayını yaptığım sitede sürekli gönüllülükle ilgili bilgi veriyorum. 
 
-Sizi hep Deniz Feneri 'nde görebilecek miyiz? 
İnsan ailesinden vazgeçebilir mi? Rabbim izin verdiği sürece ben ailemin yanında olacağım. 
 
- Deniz Feneri senin için ne ifade ediyor? 
Deniz Feneri insanın hayata daha farklı bir gözle bakmasını sağlıyor. Mutsuzluğun bir anda mutluluğa dönüşüyor. Umudunuz hiç bitmiyor. Çünkü her gün yeni bir umuda merhaba diyorsunuz burada. Deniz Feneri benim ailem, hayata bakış açım ve önümde bulunan bir örnek. 
 
- Deniz Feneri 'nin size kattığı en önemli şey nedir? 
İnsanların hayatlarına yeni bir umut oluyor Deniz Feneri . Ayrım yapmadan, herkese eşit derece yardım ediliyor burada. Niyetleri o kadar güzel ki, dünyada yardıma muhtaç tek bir insan kalana kadar yardım yapmaya devam edecek bir kuruluş. İnsanı gerçek hayatla tanıştırıyor.

Proje ve Temsilcilikler

Projelerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen kardeş sitelerimizi inceleyiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam