HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 1. GENÇ İYİLİK BÖLGE HANIMLAR BULUŞMASI

1. GENÇ İYİLİK BÖLGE HANIMLAR BULUŞMASI

23-01-2019

Genç İyilik 1. Bölge Hanımlar Buluşması Hüma Hatun Kampı'nda gerçekleşti.

1. GENÇ İYİLİK BÖLGE HANIMLAR BULUŞMASI

Genç İyilik Hanımlar Komisyonu tarafından organize edilen 1. Genç İyilik Bölge Hanımlar Buluşması 21-23 Ocak 2019 tarihleri arasında Darıca Hüma Hatun Diriliş Kampı'nda gerçekleşti. 200 kişilik bir katılımla gerçekleşen organizasyonda üniversiteli kardeşlerimiz için hem motivasyon hem de "iyilik" temelli bilgilendirme amaçlandı. İyilik kavramının geniş anlamlarına vurgu yapılarak katılımcıların bilgileri zenginleştirildi. 

 

Genç İyilik ev sahipliğinde tertip edilen programda, Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ, Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN, AFAD Genel Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU, Deniz Feneri Derneği Yönetim Vekili Recep KOÇAK, Genç İyilik Başkanı Ahmet KÖSE çok sayıda üniversiteli öğrenci ile buluştu. 

 

 

Organizasyonda birer konuşma da yapan Kızılay Genel Müdürü Sayın Dr. İbrahim Altan ve AFAD Başkanı Sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu, kurumlarının çalışmalarından, gençlere ve gençliğe verilen önemden ve yapılan tüm faaliyetlerin "iyilik" temelli olduğundan bahsedip gençlere profesyonel yada gönüllü olarak bu organizasyonların içinde her zaman yer almalarını tavsiye ettiler. 

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz ise Deniz Feneri'nin 1996'da bir tv programıyla başlayıp 23 yıla ulaşan iyilik hikayesini katılımcılarla paylaştı. Cengiz, "Gençler, bizler bu yapıları kurduk, geliştirdik, devam ettiriyoruz ama iş artık sizde. Bu bir bayrak yarışıdır, bu bayrağı sizlerin devralma zamanı geliyor." dedi. Farklı üniversiteden bir araya gelen gençler birbirleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı da bulan program plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu. 

 

Organizasyona dahil olan üniversiteler: Marmara, İstanbul, Biruni, İstanbul Gelişim, Fatih Sultan Mehmet Vakıf, 29 Mayıs, Haliç, Kastamonu ve Karabük Üniversiteleri.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.