13. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 13. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI

13. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI

27-04-2019

Derneğimizin 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı Genel Merkezimiz'de gerçekleştirildi.

13. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI

 

Deniz Feneri Derneği 13. Olağan Genel Kurulu, Zeytinburnu'ndaki Genel Merkezimiz'de gerçekleştirildi. 

 

Genel Kurula, Deniz Feneri Genel Kurul Üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcilerinden başta Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Yeryüzü Doktorları Genel Başkanı Dr. Yahyahan Güney, Hukukçular Derneği Başkanı Cavit Tatlı, Yedi Hilal Derneği, Daru'l-Fünun Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Uluslararası Hukuçular Birliği, UDEF ve daha bir çok kurumun temsilcileri katılımcılar arasındaydı.

 

Genel Kurul toplantısı Genel Başkanımız Av. Mehmet Cengiz'in açılış konuşması ile başladı. Cengiz konuşmasında;

 

"23 yıl önce yakılan iyilik meşalesini bütün dünyaya taşıma gayretinde bulunduk. Yeryüzündeki son yoksula ulaşıncaya kadar bu iyilik meşalesini taşımayı kendimize hedef yaptık. Yıllık cirosu yıllar önce 100 milyon doları bulan Deniz Feneri Derneği hepimizin malumu 2007 yılında uluslararası bir operasyona tabii tutuldu. Bu büyük operasyon karşısında iki seçeneğimiz vardı. Ya iyiliği yaşatacak ya da derneği kapatacaktık. Deniz Feneri ailesi olarak bizler iyiliği yaşatma mücadelesi noktasında bir karar verdik ve bu kararlılığımızı 10 yıldır sürdürüyoruz elhamdülillah. Karşımızda iyiliği yok etmek isteyen büyük bir koalisyon vardı.

 

Bu büyük koalisyon karşısında tek başımıza mücadele etme gücümüz yoktu ama iyilikle uğraşıyorduk Allah’ın rızasını kazanmaya çalışıyorduk. Bizim Allahımız vardı biz ona güvendik. Allah’a sonsuz şükürler olsun ki bu büyük mücadelenin sonunda dimdik ayakta ve mazlumların duasındayız. Bize bu zulmü yapanların bir kısmı şu anda vatan haini olarak Fetö’den hesap veriyorlar bir kısmıda sefil bir hayat sürüyorlar. Deniz Feneri olarak mazlumların umuduna yaşatmak bizim en önemli görevimiz olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Daha sonra misafir katılımcılardan Yeryüzü Doktorları Genel Başkanı Dr Yahyahan Güney, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan sırasıyla söz alarak Deniz Feneri Derneğine yeni dönemde başarı dileklerinde bulundular.

   

Genel kurulu Divan Başkanı olarak yöneten Yusuf Atalay, Deniz Feneri ailesi olarak öncelikle genel kurul üyeleri başta olmak üzere, bağışçılar ve gönüllülerle birlikte daha sıkı bir dayanışma içinde olmanın gerekliliğine vurgu yaparak, Deniz Feneri'nin kuruluşundan bugüne kadar katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

Gündemin okunmasının ardından, derneğimizin 2016-2017-2018 dönemi faaliyetlerinin sunumu Yönetim Vekilimiz Recep Koçak tarafından yapıldı. Genel Kurul'da geçtiğimiz dönemde Yönetim Kurulu'nda yer almış Turgut Durmuş, Turan Yalçın, Coşkun Yıldız, Nail Çamcı, İsmail Tuğrul, Mehmet Cihan, Emre Durgut, Rıza Saka ve Cemil Keskin’e teşekkür plaketi sunuldu.

 

Plaket töreninde söz alan eski yöneticiler, Deniz Feneri’nde görev yaptıkları döneme ilişkin duygusal konuşmalar yaptılar ve yeni yönetime başarı dileklerini ileterek, her zaman yeni yönetime destek olacaklarını ifade ettiler.

 

13. olağan Genel Kurul'da yapılan seçimle Deniz Feneri Derneği yeni Yönetim Kurulu üyeleri şu şekilde belirlendi: Başkan Av. Mehmet Cengiz, Yönetim Kurulu Üyeleri Coşkun Yıldız, İsmail Tuğrul, Ali Karayılan, Resul Kurt, Hüseyin Cerrahoğlu, Muhammed Faruk Durmuş.

 

Genel Kurulumuz karşılıklı iyi niyet konuşmaları ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.