Haberler

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü Coşkuyla Kutlandı

27-03-2024

Deniz Feneri Derneği olarak geleneğimiz haline gelmiş olan ve her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan Dünya Yetimler Günü’nde yurt içi ve yurt dışında binlerce yetim çocuğumuzla buluştuk.

Ramazan ayının 15. Günü Dünya Yetimler Günü olarak kutlanıyor. Derneğimiz bu yıl gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında 25 ülke ve yurt içinde 12 şehirde belirli noktalarda çeşitli etkinlikler düzenledi.

Çocuklar Sevinsin Dünya Güzelleşsin” sloganıyla başlatmış olduğumuz yetim günü etkinlerimizde yurt içi ve yurt dışında birçok noktada; oyun parkları, top havuzu, Karagöz ve Hacivat eğlencesi ile birlikte pamuk şeker, patlamış mısır, Osmanlı macunu gibi birçok etkinlikte bulunduk.

Çocukların doyasıya eğlendiği bu günde Murat Kekilli gibi ünlü isimler çocuklarımızın hoş vakit geçirmesine vesile oldu. Program sonunda çocuklara hediye ve bayram harçlıkları verildi.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Vekili Coşkun Yıldız Beyefendi İstanbul’da gerçekleştirilen iftar organizasyonuna katıldı. Program ile ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde Deniz Feneri Derneği olarak mazlum coğrafyalarda yurt dışında 24 ülkede ve Türkiye’deki şube ve temsilciliklerimizin olduğu bölgelerde yetim iftarları düzenledik. Türkiye’de yaklaşık 1.000 yetimle bir araya geldik. Çatladıkapı Sosyal Tesislerinde genel merkez organizasyonu kapsamında 300 çocuğumuzla ve aileleriyle birlikteydik. Onlarla iftarımızı açtık, onlara bayram harçlığı ve hediye paketleri dağıttık. İftar öncesi macun, pamuk şeker, hacivat karagöz gösterileri düzenledik. Yetim çocuklarımızla oynadık, eğlendik, güldük. Daha sonra hep birlikte iftarımızı açtık. Programımıza ayrıca sanatçı Murat kekilli iştirak etmişti. O da çocuklara balon dağıttı, onlarla eğlendi. Güzel bir organizasyon oldu. Tabi bu sadece 15 Ramazan yetimler günüyle kalmıyor. Deniz Feneri Derneği olarak sürekli takip ve kontrolümüzde olan yetim çocukların, yılın belli dönemlerinde ihtiyaçları karşılıyoruz, onlara eğitim harçlığı dağıtıyoruz. 15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde ülkemizde ve 24 ülkede yetimlerimiz ile yetim sofralarında bir araya geldik.”


Toplam