15 Ramazan Dünya Yetimler Günü | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü

21-05-2019

15 Ramazan İslam Dünyası Yetimler Günü'nde yetim kardeşlerimizle bir araya geldik.

İlgili Projeye Git
Yetim ve Öksüzlere Bayram Harçlığı
15 Ramazan Dünya Yetimler Günü

20 Mayıs 2019 Pazartesi gününde Ramazanın en önemli günlerinden birini idrak ettik. İslam İşbirliği Teşkilatınca 15 Ramazan, Dünya Yetimler Günü olarak ilan edilmişti. Bu vesileyle ülkemizde ve İslam dünyasında bu gün farklı etkinliklere sahne olmakta. 

 

Derneğimiz de yıllardır Ramazan ayında gerçekleştirdiği yardım faaliyetlerinde 15 Ramazanı özel olarak değerlendirmektedir. Ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yetim aileleriyle iftar sofralarında buluşuyor, yetimlere harçlıklar veriyor ayrıca onları çeşitli hediyelerle sevindiriyoruz.

 

Bu yıl da Genel Merkezimiz, İstanbul ve Ankara Şubemiz ve Erzurum Temsilciliğimiz’de 15 Ramazanı çeşitli etkinliklerle değerlendirdik. Yetim aileleriyle iftarda buluşup yetim çocuklarımızı harçlıklarla mutlu ettik.

 

Genel Merkezimizde düzenlenen program Akit TV ve Kanal7 ekranlarından da canlı olarak yayınlandı. Ayrıca bu yıl ki etkinliğimizin özel bir de konuğu vardı. Ünlü sanatçı Yıldız TİLBE yetimleri yalnız bırakmadı ve iftarımıza katılarak hayranları ve çocuklarıyla bol bol fotoğraf çektirdi. Ayrıca çocuklara bayram harçlığı dağıtarak onları Ramazanda bir kez daha sevindirdi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.