17 Ağustos 1999 Depremi Anma Töreni Gölcük'te Yapıldı

18-08-2022

17 Ağustos Depremi’nin 23. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen anma töreni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleşti.

17 Ağustos Depremi’nin 23. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen anma töreni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleşti.

AFAD tarafından organize edilen 17 Ağustos Anma ve Sivil Toplum Kuruluşları Akreditasyon töreninde AFAD Akreditasyon Sistemi’nde yer alan kurum ve kuruluşlar tören alanına çadırlar kurarak yaptıkları faaliyetleri vatandaşlara sundular. 17 Ağustos 1999 Depremi sonrası olduğu gibi yapılan bu törende de Deniz Feneri Derneği öncü çalışmalarda bulundu.

Törene katılan Deniz Feneri Derneği yetkilileri ve gönüllüleri, kurulan çadırda dernek faaliyetlerini tanıttı. 17 Ağustos 1999’da bölgeye ulaşan ilk ekiplerden biri de Deniz Feneri Derneği idi. Dernek arşivinde yer alan ve o günden önemli sahnelere yer veren 3 saatlik görüntüler vatandaşlara seyredildi ve büyük bir ilgi gördü.

Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Emine Zeybek, Mehmet Akif Yılmaz, Saffet Sancaklı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 81 ilden STK gönüllüleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu törende yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Allah başımıza bir afet vermesin. Bütün hazırlıklarımızı yine İstanbul’da yaşanabilecek 7,5’lik bir deprem üzerinden yapıyoruz. Zamanını bilmiyoruz. Yerküreyi tutabilecek bir halimiz ve gücümüz söz konusu değil ama tedbir almak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Bu tedbirleri almak için bir taraftan öncesinde yapmamız gerekli olduklarını, zamanında yapmamız gerekli olduklarını ve sonrasında yapmamız gerekli olduklarını gücümüz yettiğince yapmaya çalışıyoruz. Allah bizi milletimize mahcup etmesin.”

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam