Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 2018 Ramazan Böyle Geçti
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

2018 Ramazan Böyle Geçti

14-06-2018

Deniz Feneri Derneği, Ramazan ayı boyunca yurt içinde ve yurt dışında tarihinden on binlerce kardeşimize yardım malzemesi ulaştırdı.

Deniz Feneri, insanlığın bu en temel sorununun bilincinde olarak hayata geçirdiği birçok kampanyayla ihtiyacı tespit edilen ailelere gıda, giyim, temizlik kolileri ulaştırıyor. Hayırseverlerin teveccühü ile bugüne kadar iyilik köprüsü olan Deniz Feneri, bundan sonra da iyilik yürüyüşünü sürdürecek.

Derneğimiz yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da Ramazan ayı faaliyetlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirdi. Ramazan ayı boyunca Filistin’den Tayland’a, Bosna Hersek’ ten Kamerun’a, 3 kıtada 26 ülkede binlerce kardeşimizle buluştuk gıda kolileri dağıttık, iftarlar düzenledik, bayram harçlıkları dağıtıp bol bol dualaştık.

 

Yurtiçi Faaliyetlerimiz

 

- 139 bin kumanya ile 700 bin kişinin gıda ihtiyacını karşıladık.

 

- Binlerce aileye giyim ve muhtelif eşya yardımları yaptık.

 

- Yurtlara, kurslara 270 bin lt yağ dağıtımını gerçekleştirdik.

 

- 15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde Genel Merkez ve Temsilciklerimizde binlerce aileyle yetim iftarında buluştuk.

 

- 300 bin TL'lik yetim harçlığı dağıttık.

 

- Yetimlerimize bisiklet ve bayram hediyeleri verdik.

 

Ramazan ayı büyükler kadar çocukların da çok sevindiği bir dönem oldu. Hazırlanan binlerce çocuk kolisiyle sevinen minikler kendilerine özen gösterilmesinden dolayı çok mutlu oldular. Ayrıca bayramdan önce 4 bin çocuğun tepeden tırnağa giydirilmesi ve bayramı bayram gibi yaşamaları da ayrı bir güzellikti.

 

Deniz Feneri Derneği´nin yurtdışı çalışmaları da bu Ramazan süresince artan bir tempoyla devam etti. 3 kıtada toplam 26 ülkede yüz binlerce aileye yapılan Ramazan yardımları da bu yılki Ramazan Ay´ına damgasını vurdu. Deniz Feneri Derneği bir yandan yapılan bağışları yerlerine ulaştırırken bu faaliyetleri görmek ve dinlemek isteyen vatandaşlarımıza da çeşitli vesilelerle medyada yer alarak kendini gösterdi.

 

Yurtdışı Faaliyetlerimiz

 

- Afrika'dan Asya'ya 3 kıta da 26 ülkede;

 

- 7.300 gıda kolisi dağıttık.

 

- 22.000 bin kişi ile iftar sofralarında bir araya geldik

 

- 2.200 çocuğa bayram harçıkları ve bayram hediyeleri dağıttık.

 

- 1.600 ihtiyaç sahiplerine zekat ve fitre dağıtımlarını gerçekleştirdik.

 

Suriye'de bulunan Haremeyn ve Ehl-i Şam kamplarında;

 

- 3.200 adet gıda kolisi dağıttık

 

- 900.000 bin TL'lik giyim yardımı,

 

- 230.000 TL'lik muhtelif gıda ve 16 ton makarna dağıttık.

 

Ramazan, bereket ayıdır sözünün bir kez daha müşahede edildiği bu yıl da geriye dönüp bakılınca "Bir Ramazan da Böyle Geçti" demeden edemiyor insan. “Elveda ya Şehri Ramazan”, “Hoş geldin” diyeceğimiz günleri iple çekiyoruz ve on bir ay yolunu hasretle gözlüyoruz.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.