2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ | Deniz Feneri Derneği
Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ

2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ

11-06-2018

Deniz Feneri bu Ramazan'da da binlerce aileye bağışlarınızı ulaştırdı.

2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deniz Feneri Derneği, 2018 yılı Ramazan faaliyetlerine yurt içi ve yurt dışında çalışanları ve gönüllüleri ile devam ediyor. Yurt içinde gıda kolisi dağıtımları ve giyim yardımları yaparak, yetim sofraları kurup yetimlere harçlık vererek gerçek ihtiyaç sahiplerine bağışçılarımızdan gelen yardımları ulaştırmaya devam ediyoruz. 

 

Gıda (Kumanya) Kolisi Dağıtımları:

137.000 adet gıda kolisini ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladık. Bu koliler yaklaşık olarak 685 bin ihtiyaç sahibinin gıda gereksinimi karşılayacak.

 

Kıyafet ve Diğer Eşya Yardımları:

Ramazan boyunca gıdanın dışında kıyafet ve eşya yardımlarımız da devam etti. İstanbul’da Zetinburnu ve Ümraniye’de, Ankara’da, Antalya’da, Erzurum’da ve İzmir’de bulunan giyim mağazalarımızdan binlerce aileye giyim, ayakkabı ve diğer çeşitlerde kıyafet yardımları yaptık.

 

2000 parça ev tekstili, mutfak eşyası, çeyiz seti gibi malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bir kısmı kaynaklarımızla satın aldığımız 500 bin TL’lik ayakkabıyı da yine giyim mağazalarımızda ihtiyaç sahiplerine vereceğiz. 

 

18 lt Yağ Dağıtımları:

Yurtlar, okullar, Kuran kursları gibi eğitim mekanlarını bu ramazanda da unutmadık. Toplam 15.000 teneke (270.000 lt) 18 lt’lik yağları buralarda okuyan öğrenci kardeşlerimize çıkacak yemeklerde kullanmak üzere bu kurumlara teslim ettik. Dağıtımlarımız devam ediyor.

 

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü İftarları

İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından her yıl kutlanan 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde derneğimizde önemli faaliyetler yaptık. Genel Merkez ve tüm temsilciliklerimizde yetim sofraları kurduk.

 

Bu sofralarda toplamda 1000 kişiyle buluşup iftar sevincini yetim çocuklarımızla birlikte yaşadık.

 

Yetimlere Bayramlık Hediyeler ve Harçlık

Genel Merkez ve temsilciliklerimizde bu iftarlarda ve ramazan boyunca yetimlere hediyeler dağıttık ayrıca 700 bin TL’ye yakın yetim harçlıkları verdik.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.