Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ
Eylül 2018 Faaliyetlerimiz Ramazan Abi 24TV'de Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Tanzanya'da Katarakt Ameliyatı 2018 Kurban Gönüllüleri Teşekkür Toplantısı 51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ

11-06-2018

Deniz Feneri bu Ramazan'da da binlerce aileye bağışlarınızı ulaştırdı.

2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deniz Feneri Derneği, 2018 yılı Ramazan faaliyetlerine yurt içi ve yurt dışında çalışanları ve gönüllüleri ile devam ediyor. Yurt içinde gıda kolisi dağıtımları ve giyim yardımları yaparak, yetim sofraları kurup yetimlere harçlık vererek gerçek ihtiyaç sahiplerine bağışçılarımızdan gelen yardımları ulaştırmaya devam ediyoruz. 

 

Gıda (Kumanya) Kolisi Dağıtımları:

137.000 adet gıda kolisini ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladık. Bu koliler yaklaşık olarak 685 bin ihtiyaç sahibinin gıda gereksinimi karşılayacak.

 

Kıyafet ve Diğer Eşya Yardımları:

Ramazan boyunca gıdanın dışında kıyafet ve eşya yardımlarımız da devam etti. İstanbul’da Zetinburnu ve Ümraniye’de, Ankara’da, Antalya’da, Erzurum’da ve İzmir’de bulunan giyim mağazalarımızdan binlerce aileye giyim, ayakkabı ve diğer çeşitlerde kıyafet yardımları yaptık.

 

2000 parça ev tekstili, mutfak eşyası, çeyiz seti gibi malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bir kısmı kaynaklarımızla satın aldığımız 500 bin TL’lik ayakkabıyı da yine giyim mağazalarımızda ihtiyaç sahiplerine vereceğiz. 

 

18 lt Yağ Dağıtımları:

Yurtlar, okullar, Kuran kursları gibi eğitim mekanlarını bu ramazanda da unutmadık. Toplam 15.000 teneke (270.000 lt) 18 lt’lik yağları buralarda okuyan öğrenci kardeşlerimize çıkacak yemeklerde kullanmak üzere bu kurumlara teslim ettik. Dağıtımlarımız devam ediyor.

 

15 Ramazan Dünya Yetimler Günü İftarları

İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından her yıl kutlanan 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde derneğimizde önemli faaliyetler yaptık. Genel Merkez ve tüm temsilciliklerimizde yetim sofraları kurduk.

 

Bu sofralarda toplamda 1000 kişiyle buluşup iftar sevincini yetim çocuklarımızla birlikte yaşadık.

 

Yetimlere Bayramlık Hediyeler ve Harçlık

Genel Merkez ve temsilciliklerimizde bu iftarlarda ve ramazan boyunca yetimlere hediyeler dağıttık ayrıca 700 bin TL’ye yakın yetim harçlıkları verdik.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.